A A+ A++

Masaż tajski znany i dostępny był kiedyś tylko i wyłącznie członkom rodziny królewskiej. Dziś  jest ogólnodostępny i – co więcej – staje się on jednym z najbardziej popularnych rodzai masaży. Co to jest masaż tajski i na czym polega?

Masaż tajski jest również potocznie nazywany jogą dla leniwych. Osoba masowana przyjmuje w trakcie jego trwania sporo pozycji, które wykorzystuje się podczas ćwiczeń jogi. W Tajlandii jest to masaż tradycyjny, w starożytności dostępny tylko dla członków rodziny królewskiej.

Masaż tajski polega na rytmicznym uciskaniu określonych punktów na naszym ciele. Robi się to dlatego, iż według wierzeń, dzięki uciskaniu właściwych punktów na ciele możemy  pozbyć się stresów, napięcia, a także bólu.

Jak przebiega masaż tajski?

Masowana osoba ubiera się w luźne, wygodne ubrania. Kładzie się  na specjalnym materacu o umiarkowanej  giętkości. Masaż tajski wykonuje się indywidualnie, bądź w parze na dwie ręce. Podczas masażu, masażysta, bardzo intensywnie pracuje swoim  ciałem. Używa dłoni, kciuków, łokciu, przedramion a nawet stóp. Naciska w sposób rytmiczny na przebiegające aorty. To wszystko powoduje stan głębokiego odprężenia. Większość masażu przebiega po liniach Sen.

Osoba masowana ma do przyjęcia sporo pozycji,które to wywodzą się z jogi. Leżenie przodem, tyłem, bokiem to niektóre z nich. Pełna, w pełni kompletna sesja masażu tajskiego winna trwać 2 godziny lub więcej, podczas których w sposób rytmiczny następuje ucisk i rozciągnięcie całego ciała: to dotyczy również wyciągania palców, stóp u nóg, uszu. Osoba masowana przyjmuje różne wyciągnięte pozycje. Wszystko odbywa się zgodnie z wielowiekową procedurą.

Dla kogo polecany jest masaż tajski?

Masaż tajski polecany jest na pierwszym miejscu dla osób, które notorycznie odczuwają zmęczenie i dodatkowo narzekają na brak energii. Dzięki masażowi tajskiemu masowany otrzymuje sporo korzyści. Przede wszystkim przynosi ukojenie i odpręża napięte ciało. Działa rewitalizująco i jest błogosławieństwem dla duszy. Jeśli chciałbyś skorzystać z oferty masażu tajskiego, to polecam Ci salon należący do sieci salonów masaży tajskich.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZestaw Konstrukcyjny Georello Tech 3D – recenzja
Następny artykułMazovia: Józefów przedostatnim przystankiem