A A+ A++

Ostrowska Aplikacja Miejska na urządzenia mobilne została zaktualizowana o nowe funkcje. Od teraz można znaleźć w niej informację, do którego pojemnika należy wrzucić konkretne odpady np. ręcznik papierowy, baloniki, bandaże itd. Ma to być ułatwienie dla mieszkańców, bowiem od 1 lipca przy ich domach pojawi się nowy, brązowy pojemnik na bioodpady, a więc przybędzie kolejne miejsce do segregacji odpadów.

Nauczyliśmy się już, że plastikowe butelki wrzucamy do żółtego pojemnika bądź worka, papier do pojemnika niebieskiego, a szkło do zielonego bądź białego (często w zależności od gminy). Jest jednak sporo odpadów, co do których zastanawiamy się, gdzie powinny trafić. Władze Ostrowa Wielkopolskiego stworzyły słowniczek jako część istniejącej od dwóch lat aplikacji na urządzenia mobilne.

Teraz korzystając z wyszukiwarki dostępnej w odpowiedniej zakładce, można wpisać rodzaj odpadu, a na rozwijanej liście pojawi się opis wskazujący, do którego pojemnika należy go wrzucić. – Rusza kolejna rewolucja śmieciowa. Od 1 lipca tworzymy system, w którym będziemy odbierać bioodpady. Mieszkaniec będzie mógł się z niej dowiedzieć także, jaki jest harmonogram wywozu odpadów komunalnych – wyjaśnia Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ: Bociany z Przygodzic zaobrączkowane [ZDJĘCIA]

Za przykład podaje zużyty ręcznik papierowy i dylemat, czy można go wrzucić do odpadów komunalnych zmieszanych (pojemnika czarnego), czy do bioodpadów (pojemnik brązowy). – Wpisując w wyszukiwarkę “ręcznik kuchenny” aplikacja pokieruje go, że właściwy sposób segregacji to wrzucenie go do pojemnika czarnego, a więc do odpadów zmieszanych – dodaje.

Choć w aplikacji zawartych jest wiele rodzajów odpadów od wspomnianych ręczników przez słoiki, agrafki, bandaże, bilety, dezodoranty, baterie bądź leki, a na dmuchanych balonach kończąc, to może się zdarzyć, że poszukiwany przez nas przedmiot nie znajduje się na liście stworzonej przez twórców programu. Co wtedy? – Będziemy hasłowo wyszukiwać pozycje, które zostały wpisane w aplikacji i na które nie ma odpowiedzi. Wtedy w pierwszej kolejności pozostaje tradycyjna forma, a więc telefon do urzędu, gdzie wyjaśnimy, do którego pojemnika wyrzucić odpad. Co bardzo ważne, po takiej informacji od mieszkańca aplikacja zostanie niezwłocznie uzupełniona – mówi wiceprezydent.

Ostrowską Aplikację Miejską można pobrać za darmo ze sklepów App Store (urządzenia z systemem iOS) oraz Google Play (urządzenia z systemem Android).

CZYTAJ: Ania Klah wygrała World Vision 2020

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLegenda o dwóch korporacjach
Następny artykułKoronawirus. Zakażenie COVID-19 u pracownika Sądu Okręgowego w Białymstoku