A A+ A++

Udostępnij!

Odpowiednia pielęgnacja skóry łuszczycowej wycisza obecne stany zapalne i łagodzi często dokuczliwe dolegliwości związane ze swędzeniem. Znaczenie w przywróceniu skórze równowagi fizjologicznej ma wykluczenie preparatów o dużej zawartości chemicznych składników i zastąpienie ich kosmetykami naturalnymi o właściwościach nawilżających i regenerujących naskórek. Jakie znaczenie w pielęgnacji skóry łuszczycowej mają kąpiele siarczkowe?

Jak objawia się łuszczyca?

Łuszczyca jest chorobą przewlekłą, która objawia się w postaci zmian na skórze. Charakterystyczną cechą schorzenia jest nadmierny rozwój naskórka pozostającego na skórze pod postacią twardych, złuszczających się warstw przypominających łuski. Zmiany te najczęściej pojawiają się na kolanach, łokciach, dłoniach i stopach, ale mogą również ujawnić się na innych częściach ciała. Osoby z łuszczycą doświadczają często także zaczerwienień skóry, uczucia swędzenia, a nawet bólu, który występuje w zmienionej chorobowo okolicy.

Pielęgnacja skóry odgrywa dużą rolę w codziennym życiu osób z łuszczycą – minimalizuje dokuczliwe objawy i łagodzi dolegliwości wynikające z obecności choroby. Domowa kuracja może obejmować stosowanie specjalnych kremów i maści, kąpiele na bazie naturalnych kosmetyków z siarką.

Pielęgnacja skóry z łuszczycą – na co zwrócić uwagę?

Pielęgnacja skóry łuszczycowej wymaga specjalnej uwagi i podejścia. Najważniejszą zasadą jest unikanie drażniących skórę czynników, które mogą wywołać zaostrzenie objawów. Znaczenie ma również codzienne nawilżanie skóry, aby zapobiegać jej wysuszaniu i pękaniu. Podczas kąpieli warto postawić na preparaty o delikatnym i naturalnym składzie, unikać gorącej wody i długotrwałego moczenia skóry. W okresach zaostrzenia choroby ważna jest regularna aplikacja leków przepisanych przez lekarza oraz opatrzenie zmian skórnych. Oczyszczanie skóry oraz stosowanie kosmetyków łagodzących objawy łuszczycy pomoże utrzymać ją w dobrej kondycji.

Jakie kosmetyki stosować w pielęgnacji skóry łuszczycowej?

Skóra łuszczycowa wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są kosmetyki uzdrowiskowe, które dzięki swoim właściwościom łagodzą stany zapalne, zmniejszają zaczerwienienia oraz zapobiegają łuszczeniu się skóry. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki zawierające naturalne składniki, takie jak: olejki eteryczne, ekstrakty roślinne czy sole mineralne. Takie produkty wpłyną pozytywnie na skórę, a także wspomogą leczenie choroby.

W pielęgnacji skóry łuszczycowej doskonale sprawdzą się kremy i balsamy aplikowane na oczyszczoną skórę. Do kąpieli zaleca się stosować łagodne preparaty myjące, które nie podrażniają skóry. Ponadto warto unikać kosmetyków zawierających substancje o działaniu drażniącym m.in. SLS, SLES czy parabeny, ponieważ mogą one prowadzić do pogarszania się stanu skóry. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji z użyciem kosmetyków skóra łuszczycowa będzie w lepszym stanie, a dolegliwości związane z tą chorobą znacznie się zmniejszą.

Kąpiele siarczkowe – naturalna pielęgnacja skóry łuszczycowej

Kąpiele siarkowe w domu to jedna z metod wspomagających pielęgnację skóry łuszczycowej. Woda siarczkowa, która jest obecna w kosmetykach naturalnych takich jak mydło siarczkowe, działa przeciwzapalnie i przyspiesza gojenie się skóry. Dodatkowo reguluje wydzielanie sebum i pomaga w usuwaniu zaskórników. Dzięki temu skóra staje się gładka i elastyczna.

Preparaty do kąpieli na bazie siarki mają podobne działanie do zabiegów wykonywanych w specjalnych ośrodkach SPA, ale za ich wyborem przemawia możliwość przygotowania zdrowotnej kąpieli samodzielnie. Taki zabieg jest bardzo łatwy do wykonania i nie wymaga specjalistycznych urządzeń. Duże uznanie wśród osób zmagających się z łuszczycą zyskuje autorski program 4 kroków w pielęgnacji skóry łuszczycowej Dr Dudy. Wystarczy regularnie stosować kosmetyki w czasie kąpieli, aby poprawić wygląd i kondycję skóry w naturalny i bezpieczny dla zdrowia sposób.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułКитай нашел в Европе причину войны в Украине: “кризиса” можно было избежать
Następny artykułЯк підготуватися до TOEFL? Кілька важливих порад