A A+ A++

Oferta dostępnych na rynku drukarek jest szeroka – poszczególne modele różnią się aspektem wizualnym oraz posiadanymi funkcjami i metodami druku. Możemy przebierać pośród atramentówek i drukarek laserowych w poszukiwaniu tej, która będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom. Jakie kryteria są ważne przy codziennym użytkowaniu? Przede wszystkim częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych – zobacz, jak często należy to robić!

Drukarka atramentowa czy laserowa?

Pierwszym pytaniem, jakie stawiamy sobie przed zakupem sprzętu, jest to, jaki model wybrać. Poszczególne rodzaje różnią się wyglądem, rozmiarem, szybkością i jakością druku, kosztami tuszy oraz tonerów, które należy wymieniać.

Warto pamiętać, że wysokość kosztów za materiały eksploatacyjne zależy przede wszystkim od modelu urządzenia. Tusz do drukarki hp, tak jak w każdym innym modelu, zużywa się proporcjonalnie do liczby wydrukowanych stron. Warto pamiętać, że w przypadku kolorowych wydruków, niewątpliwie pojemnik opróżni się znacznie szybciej.

Atramentówki – wady i zalety

Wśród zalet możemy wymienić:

  • Druk zarówno dokumentów, jak i fotografii;
  • Atrakcyjna cena;
  • Wymiary;
  • Koszt eksploatacji – drukarka wymaga odpowiednio dobranego tuszu, który dopasowujemy na podstawie modelu urządzenia, np. tusze do drukarek hp, które znajdziesz tutaj: https://www.profibiuro.pl/hp-c-86_49.html, spełnią zarówno wymagania sprzętowe, jak i Twoje oczekiwania odnośnie do wydajności, jakości i ceny druku;

Wadami są natomiast:

  • Jakość wydruku;
  • Hałaśliwość pracy;

Drukarka laserowa – specyfikacja 

Zróżnicowane ceny pozwolą na znalezienie urządzenia, które:

  • Zapewni szybki, wydajny, jakościowy i trwały wydruk;
  • Jest uzupełniane o toner do drukarki laserowej – naładowany elektrycznie proszek, pozwalający na druk pod wpływem wysokiej temperatury;
  • Jest tanie w utrzymaniu;

Decyzję o tym, jaki model kupić powinniśmy podejmować przede wszystkim na podstawie zapotrzebowania na drukowanie.

Materiały eksploatacyjne do drukarki

Drukarka nie jest wymagającym urządzeniem. Wystarczy systematycznie kontrolować jej stan techniczny oraz uzupełniać tusz czy toner.

Jakość materiałów eksploatacyjnych wpływa na wygląd wydruku (intensywność, szczegółowość, nasycenie barwami). To, ile drukujemy, niewątpliwie wpływa na poziom zużycia tuszu lub tonera.

Jak często wymieniać tusz lub toner?

Częstotliwość uzupełniania materiałów eksploatacyjnych zależy przede wszystkim od tego, jak często używamy sprzętu. Jednak nie można konkretnie określić czasu żywotności tuszu lub tonera – znacznie ma tu wiele czynników, m.in. wpływa na to termin jego przydatności.

Dlatego nie ma jednoznacznej zasady – wymiany należy dokonywać wtedy, gdy:

  • pojawi się komunikat o niskim poziomie tuszu/tonera;
  • pogorszy się jakość druku;
  • atrament w drukarce zaschnie, co może powodować wiele negatywnych dla sprzętu konsekwencji;
  • dodatkowo informacje o czasie następnej wymiany możemy znaleźć na opakowaniu.

Istotne jest to, czy korzystamy z zamienników, czy oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Kiedy wykorzystujemy dopasowane do modelu atramenty, np. tusze hp do drukarek tego samego producenta, nie musimy obawiać się zasychającego tuszu – w innych przypadkach tylko jego cykliczna wymiana zapobiegnie uszkodzeniom sprzętu spowodowanym zasychającym w dyszach tuszem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChcę być lepszym niż w poprzednim sezonie PREMIUM
Następny artykułNieźle zarabiają, ale wszyscy mają długi PREMIUM