A A+ A++

fot. Łukasz Krzywański

Jacek Nawrocki, po siedmiu latach pracy w siatkówce kobiet, wraca do PlusLigi. Doświadczony szkoleniowiec, który ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski oraz Ligi Mistrzów z PGE Skrą Bełchatów, w sezonie 2022/2023 poprowadzi Cerrad Enea Czarnych Radom.

W PlusLidze wciąż trwa jeszcze walka o złoty medal, przed Stalą Nysa także gra w barażach o utrzymanie, jednak pozostałe zespoły już zakończyły rywalizację w tej edycji rozgrywek. Najwcześniej na wakacje udała się drużyna Cerradu Enei Czarnych Radom, która zajęła 13. miejsce w ekstraklasie siatkarzy. Włodarze klubu wciąż natomiast pracują nad skompletowaniem składu na następny sezon. Jak informuje sportowy serwis Onetu, zajęta jest już posada pierwszego trenera ekipy.


Radomianie o lepszy wynik niż przedostatnie miejsce w PlusLidze powalczą pod wodzami Jacka Nawrockiego, który od sierpnia przejmie zespół po Jakubie Bednaruku. Do końca czerwca jest on bowiem związany kontraktem z Grupą Azoty Chemikiem Police, chociaż przestał prowadzić drużynę pod koniec lutego w związku z niezadowalającymi włodarzy wynikami. – Jacek podpisze roczną umowę, która będzie obowiązywała od sierpnia. Wszystko jest uzgodnione i przesądzone – potwierdził menedżer szkoleniowca, Andrzej Grzyb.

Nawrocki ma spore doświadczenie w prowadzeniu zespołu plusligowego, bowiem w latach 2009-2013 prowadził PGE Skrę Bełchatów, z którą wywalczył dwa tytuły mistrza Polski, jedno wicemistrzostwo, dwukrotnie zdobył Puchar Polski, raz Superpuchar Polski, a do tego dołożył dwa medale Ligi Mistrzów oraz trzy krążki Klubowych Mistrzostw Świata. Później, po okresie pracy z młodzieżowymi kadrami Polski, przez sześć lat prowadził także seniorską reprezentację siatkarek.

W walce o posadę pierwszego trenera Czarnych Jacek Nawrocki pokonał między innymi Andrzeja Kowala czy Michała Mieszko Gogola. Według informacji sportowego serwisu Onetu skład zespołu jest już w większości skompletowany. Do pozostających w ekipie libero Mateusza Masłowskiego, środkowego Bartłomieja Lemańskiego, przyjmującego Pawła Rusina oraz atakujących Daniela Gąsiora i Rafała Faryny dołączą między innymi rozgrywający Paweł Woicki oraz środkowy Timo Tammemaa.

źródło: opr. własne, sport.onet.pl

nadesłał:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAwantura o kasę w Konfederacji. Jedna decyzja wywróciła obecny układ sił do góry nogami
Następny artykułJeden sukces i pasmo porażek, czyli historia polskich występów na Eurowizji