A A+ A++

W dniu 20 października 2024 roku w Filharmonii Gorzowskiej odbył się koncert familijny z cyklu Młody Współcześniak w ramach XI Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara.

Na deskach Filharmonii Gorzowskiej został wystawiony pełnometrażowy musical pt „Śnieżka 2.0”. W niedzielne południe można było przenieść się do bajki, której kanwą była znana baśń o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, napisana przez braci Grimm. Nie była to jednak zwykła bajka. Była królewna Śnieżka, było siedmiu krasnoludków, ale zamiast ciemnego i strasznego lasu – korporacja, której przewodził CEO. Gdy pracę w korporacji rozpoczęła Śnieżka, i gdy okazało się, że jest lepsza od CEO, dziewczynka znalazła się w niebezpieczeństwie. Na szczęście mogła liczyć na pomoc siedmiu współpracowników, którzy wierni są takim ponadczasowym wartościom jak: przyjaźń, szczerość czy sprawiedliwość.

Dzięki współpracy Justyny Skoczek (libretto) i Adama Lepki (muzyka) powstała historia w nowym wydaniu – „Śnieżka 2.0”.

Za realizację dzieła odpowiedzialny był zespół dyrygencko-reżysersko-scenograficzny w osobach: Izabeli Polakowskiej-Rybskiej, Hanny Marasz-Fiugajskiej i Zuzanny Ostropolskiej-Nalewaji.

Na scenie, obok solistów, orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, zaśpiewał blisko stuosobowy zespół trzech połączonych chórów: Chór dziecięco-młodzieżowy Samorządowego Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie, Żeński Chór Kameralny przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie oraz Chór „Izydorki” Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biadkach. Chór został wybrany spośród ponad dwustu chórów należących do Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”. To wielkie wyróżnienie dla chóru z gminy Krotoszyn.

Musical to dzieło sceniczne wymagające olbrzymiego zaangażowania wielu ludzi, muzycznej samodyscypliny, ale przede wszystkim działania zespołowego. Tym bardziej udział chóru „Izydorki” należy rozpatrywać w kategorii dużego wyróżnienia. W rolę ochroniarek wcieliły się Kornelia Różańska i Maria Szubert. Swoje role odegrały wyśmienicie.

Wydarzenie na długo pozostanie w pamięci chórzystek, ich rodziców, rodzeństwa, znajomych oraz przyjaciół chóru, których nie zabrakło na widowni w tym wyjątkowym dniu.

Szczególne podziękowania chór „Izydorki” kieruje do władz Miasta i Gminy Krotoszyn za pomoc w realizacji tego wyjątkowego wydarzenia.

Tekst i zdjęcia:
Klaudia Szubert
dyrygent Chóru „Izydorki”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułРоссияне расстреляли четырех пленных нацгвардейцев под Селидово – Офис генпрокурора
Następny artykułPodwyżki opłat za śmieci i podatki w rękach radnych Ełku – jaka będzie decyzja?