A A+ A++

Liczba wyświetleń: 155

„Podczas gdy Zełenski i Zełenska pozują dla »Vogue’a« [mowa o sesji zdjęciowej dla amerykańskiego magazynu o modzie »Vogue«, która ukaże się w październikowym numerze czasopisma – przyp. aut.], amerykańscy podatnicy płacą rachunki za dziesiątki miliardów dolarów pomocy zagranicznej dla Ukrainy, nawet gdy inflacja i gwałtownie rosnące ceny gazu paraliżują pracujące rodziny amerykańskie i klasę średnią, a Stany Zjednoczone zmierzają w kierunku recesji” – któż mógłby wypowiedzieć tak haniebne słowa, które w paranoidalnej III RP, przy zamienieniu zwrotu „amerykańscy” i „Stany Zjednoczone” na „polscy” i „Polska”, zostałyby z miejsca uznane za przejaw sympatii do putinowskiej Rosji a medialne szczekaczki i proukraińscy propagandyści maści wszelakiej  wrzeszczeliby o wykluczenie takiej osoby z polskiego społeczeństwa jako antypatrioty i agenta Kremla a ABW już zakładałaby swoją aparaturę gdzie trzeba?

Okazuje się, że słowa te, podobnie jak i inne, zrzucające winę za ciężki los przeciętnego amerykańskiego podatnika na wsparcie dla Ukrainy, wyszły spod pióra dziennikarzy serwisu Breitbart.com.

Według wątpliwej jakości laurki, jaką wystawiła temu serwisowi chociażby Wikipedia, Breitbart.com jest „amerykańską skrajnie prawicową […] stroną internetową”, która publikuje teorie spiskowe a jej treści „zostały nazwane mizoginicznymi, ksenofobicznymi i rasistowskimi”.

Tyle z teorii. W istocie Breibart.com jest ekspozyturą izraelskich interesów w Stanach Zjednoczonych. Andrew Breitbart, założyciel platformy w trakcie wystąpienia na forum Republikańskiej Koalicji Żydowskiej w Los Angeles stwierdził, że „cieszy się, że został dziennikarzem, ponieważ chciałby walczyć w imieniu narodu izraelskiego”. Dodał: „Byłem tam [w Izraelu – przyp. aut.]. A naród izraelski, uwielbiam i kocham”.

Breitbart urodził się w amerykańskiej rodzinie pochodzenia irlandzkiego jednak w wieku zaledwie 3 tygodni został adoptowany przez żydowską rodzinę: jego przybrany ojciec Gerald Breitbart był Żydem i bogatym bankierem oraz przedsiębiorcą, matka Arlene Breitbart z kolei przeszła na judaizm wychodząc za mąż za Geralda. Breitbart uczył się w hebrajskiej szkole i uczestniczył w żydowskim rytuale Bar Micwa – podczas tej inicjacji chłopiec żydowski staje się pełnoletni wobec prawa.

Joel Pollak, jeden z najbliższych współpracowników Breitbarta który z czasem został redaktorem naczelnym strony opisał Breitbarta jako „najlepszego rodzaju Żyda”. Powiedział o nim także: „Andrew odrzucił odruchowy liberalizm społeczności żydowskiej, w której się wychował, ale nigdy nie czuł się odległy od swoich kolegów Żydów, bez względu na ich pochodzenie, a dwaj jego najbliżsi koledzy byli ortodoksyjnymi Żydami”

Jak na neokonserwatystę (tj. lewaka udającego konserwatystę aby realizować interesy Izraela) przystało Breitbart udzielał się w ruchu LGBT, konkretnie w jego tzw. konserwatywnej i nowoczesnej formie, zasiadając w zarządzie republikańskiej organizacji homoseksualistów GOProud.

Larry Solov, jedna z kluczowych postaci w Breitbart przyznał, że serwis Breitbart News Network rozpoczął swoją działalność w Jerozolimie latem 2007 roku.

Wówczas Andrew Breitbart zapytał się Solova czy nie zgodziłby się porzucić pracy w kancelarii prawniczej na rzecz firmy medialnej, którą Breitbart chciał uruchomić. Breitbart stwierdził wówczas, że potrzebuje pomocy Solova po to aby „zmienić świat”. Solov wówczas się zgodził.

Larry Solov, wówczas prezes i dyrektor generalny u Breitbarta w swoim artykule sprzed 7 lat napisał: „Byliśmy zdumieni duchem, wytrwałością i zaradnością Izraelczyków podczas tej podróży. Andrew potrafił być całkiem przekonujący, nie mówiąc już o inspirowaniu, i właśnie tam i wtedy zdecydowałem się »wyrzucić« (określenie mojej mamy) perfekcyjnie dobrą, udaną i bezpieczną karierę, aby założyć firmę »nowych mediów« z Andrew Breitbartem z jego piwnicy i mojego domowego biura. Od tego skromnego początku rozwinęła się Breitbart News Network. Jedną z rzeczy, o których rozmawialiśmy tamtej nocy, było nasze pragnienie, aby założyć stronę, która będzie bezapelacyjnie prowolnościowa i proizraelska. Mieliśmy już dość antyizraelskiej stronniczości mediów głównego nurtu i J-Street. Poprzez uruchomienie Breitbart Jerusalem, podróż zatoczyła pełne koło i obietnica między dwoma przyjaciółmi została spełniona.”

Inna z kluczowych postaci Breitbart, o której już wcześniej wspomniałem a mianowicie Joel Pollak, prezes wykonawczy, również Żyd, podobnie jak Solov i Andrew Breitbart, w rozmowie z Times of Israel stwierdził, że pomimo tego iż był lewicowcem przez długie lata życia, w pewnym momencie zdecydował się przejść na prawą stronę sceny politycznej. A decydujący wpływ na to miał m.in. tzw. antysemityzm i antysyjonizm Światowej Konferencji Przeciwko Rasizmowi w Durbanie w RPA w 2001 roku (Pollak pochodzi z RPA i tam też studiował oraz pracował, i stamtąd pochodzi jego żona). Kiedy dostrzegł, że światowa lewica ma jawnie antyizraelski charakter, nastąpiło jego „przebudzenie” z lewicowego światopoglądu.

Pollak podobnie więc jak Breitbart, który również był lewicowcem i w pewnym momencie przeszedł na prawą stronę, jest klasycznym neokonserwatystą – lewakiem, który zmienił polityczne spektrum aby zatroszczyć się o los Izraela. Nie tylko nim jest lecz również podziwia podobnych sobie. Zapytany przez Times of Israel czyj portret powiesiłby sobie na ścianie, wymienił żydowskiego cadyka sekty Chabad Lubawicz, George’a Orwella (ciekawe czy zna „antysemickie” raporty Orwella dla brytyjskich służb?) oraz Charlesa Krauthammera.

Ten trzeci został przez Johna Ehrmana, autora książki „Neokonserwatyzm” nazwany najważniejszym neokonserwatywnym analitykiem polityki zagranicznej. Krauthammer propagował idee konfrontacji z całym światem muzułmańsko-arabskim, aby przekształcić go w obszar działający w interesie „demokratycznego globalizmu”.

Profesor psychologii ewolucyjnej na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym Kevin MacDonald, napisał o Krauthammerze: „Krauthammer jest Żydem, a jego identyfikowanie się z żydostwem i proizraelska postawa są typowe dla neokonserwatystów pochodzenia żydowskiego, podobnie jak jego oddanie idei, że Ameryka jest krajem wielonarodowościowym, którego nie utworzyła żadna konkretna grupa etniczna – inaczej niż miało to miejsce w Europie Zachodniej, która powinna zabiegać o zachowanie swego etnokulturowego dziedzictwa. […] Ideologia ta była dziełem lewicowych żydowskich intelektualistów starających się uzasadnić swą wizję wielokulturowej Ameryki, w której Amerykanie pochodzenia europejskiego są tylko jeszcze jedną spośród wielu zamieszkujących ją grup kulturowo-etnicznych. […] W roku 2002, na uroczystości, która odbyła się w hotelu King David w Jerozolimie, wręczono Krauthammerowi nagrodę Guardian of Zion (Strażnik Syjonu) […] Przemówienie, jakie z tej okazji wygłosił, świadczy, że jest prawowiernym Żydem, oddanym hebrajskiej tradycji i żydowskiej historii”.

Widzimy więc, że wierchuszka Breitbarta ma „konkretnych” idoli.

Pomimo śmierci Andrew Breitbarta w 2012 roku, wierchuszka serwisu Breitbart.com prezentuje się i tak w 75% żydowsko: redaktorem naczelnym jest Żyd Alex Marlow, starszym redaktorem naczelnym Żyd Joel Pollak, dyrektorem generalnym Żyd Larry Solov, redaktorem zarządzającym Wynton Hall.

Joel Pollak w 2017 roku opisał cel działalności Breitbart jako wojnę – wojnę z trzema grupami wpływu w USA: z Hollywood i mediami głównego nurtu, Partią Demokratyczną i instytucjonalną lewicą oraz republikańskim establishmentem w Waszyngtonie. Krótko mówiąc: samymi nieprzyjaciółmi albo niezbyt oddanymi przyjaciółmi państwa położonego w Palestynie.

Widzimy więc, że serwis Breitbart reprezentuje interesy państwa Izrael, czego z resztą jego notable wcale nie ukrywają.

W swoim artykule na temat prezydenta Zełenskiego i jego żony, z 27 lipca 2022 roku, redaktor portalu pisze: „Podczas gdy Zełenski i Zełenska pozują dla »Vogue’a«, amerykańscy podatnicy płacą rachunki za dziesiątki miliardów dolarów pomocy zagranicznej dla Ukrainy, nawet gdy inflacja i gwałtownie rosnące ceny gazu paraliżują pracujące rodziny amerykańskie i klasę średnią, a Stany Zjednoczone zmierzają w kierunku recesji. W jednym z fragmentów wywiadu z »Vogue«, Zełenski zlekceważył miażdżące realia ekonomiczne, przed którymi stoją amerykańscy podatnicy, ponieważ pomagają finansować wojnę jego kraju z Rosją – pogrążając Stany Zjednoczone w dalszej presji inflacyjnej. »Będę bardzo szczery i może niezbyt dyplomatyczny: Gaz to nic… po prostu spróbuj sobie wyobrazić, że to, o czym mówię, dzieje się w twoim domu, w twoim kraju« – powiedział Zełenski. »Czy nadal myślałbyś o cenach gazu lub cenach energii elektrycznej?«”.

Nasuwa się w takim momencie pytanie: jak to możliwe, że syjonistyczni Żydzi bardziej troszczą się o los Amerykanina z klasy robotniczej i średniej niż co po niektórzy „polscy patrioci” [o los przeciętnego Polaka], którzy biegają po mediach i domagają się wspierania państwa neobanderowskiego miliardami złotych z kieszeni polskich podatników oraz sprzętem wojskowym i innymi gadżetami, towarami i surowcami w czasie kiedy w Polsce szaleje inflacja a w perspektywie najbliższych miesięcy mówi się o poważnym kryzysie energetycznym?

Ja wiem, że serwis Breitbart, który rzekomo powstał aby dbać o wolność (cokolwiek to znaczy) jest organem propagandowym Izraela i amerykańskich Syjonistów i jego działalność w sferach innych niż te wywierające korzystny wpływ na rzecz reżimu w Tel Awiwie jest jedynie dodatkiem do celu nadrzędnego – a więc trudno podejrzewać, aby rzeczywiście komukolwiek w tym towarzystwie naprawdę zależało na tym ile John Smith będzie płacił za 1 m3 gazu ziemnego. Ale przynajmniej Ci udają, że jeszcze coś ich interesuje. Tymczasem niektórzy koncesjonowani polscy „patrioci” i „narodowcy” twierdzą, że dla nich litr benzyny może być nawet po 10 zł a lekarstwem na wysokie ceny surowców energetycznych ma być zbieranie drewna w lesie.

Izrael bez wątpienia potrzebuje Rosji jak mało którego kraju, chociażby z powodu kontrolowania reżimu w Damaszku czy też wywierania wpływu na Teheran i jego program jądrowy. Nie powinno więc nikogo dziwić, że ekspozytura wpływów izraelskich – i nie mówię tutaj jedynie o serwisie Breitbart – zajmuje się łagodzeniem wizerunku Rosji, w przypadku Breitbarta poprzez wypuszczanie tego typu uszczypliwych względem kijowskiego komika-celebryty i jego małżonki artykułów.

Kiedy w 2009 roku Baracka Hussein Obama rezygnował z tarczy antyrakietowej dla Europy Środkowo-Wschodniej, dokonał tego najprawdopodobniej m.in. z powodu listu Sabataja Szawita, byłego dyrektora Mossadu – izraelskiego wywiadu zagranicznego, w którym zalecał on dogadanie się z Moskwą w sprawie poparcia Rosjan dla sankcji na Teheran w zamian za niedrażnienie Rosji wojskową infrastrukturą amerykańską w naszym regionie. Izrael wywiera więc ogromny wpływ na elity amerykańskie i nie jest to żadna wielka tajemnica – Stephen Walt i John Mearsheimer udowodnili to już lata temu. Takie artykuły, które de facto dezawuują władze kijowskie w oczach amerykańskiego społeczeństwa, z całą pewnością w jakimś stopniu służą interesom Moskwy.

Oczywiście Rosja w żaden sposób nie inspiruje tego typu wrzutek. Żydzi wiedzą sami bardzo dobrze jak mają zadbać o swój interes i dla nich klepanie po plecach Rosjan kiedy Ci miażdżą ukraińskie miasta czy też podprogowe osłabianie poparcia dla zachodniego wysiłku pomocy Ukrainie nie stanowi żadnego problemu (o Amerykanach latających w komos z Rosjanami nie wspominając).

Problem w zadbaniu o polski interes mają jednak Polacy. To że zdradziecka i oddana imperialnym interesom amerykańskim polska mainstreamowa lewica tańczy w rytm Gwieździstego Sztandaru, przykładając tym samym rękę do dewastacji polskiej gospodarki, nie powinno być żadnym zaskoczeniem. To że mieniący się polskimi patriotami a nawet narodowcami politycy, dziennikarze, publicyści czy inne osoby z obecnego pisowskiego mainstreamu i ich wszelkiej maści przybudówek realizują na terenie naszego kraju obce interesy i skazują nas nie tylko na kryzys gospodarczy i energetyczny, wspierając samobójczą politykę rządu, lecz także na potencjalne działania odwetowe Federacji Rosyjskiej, powinno zostać zinterpretowane przez Polaków jako zdrada – zdrada żywotnych interesów polskiego narodu.

Nie zmuszę nikogo z tych, którzy wspierają zaangażowanie Polski w pomoc neobanderowskiej Ukrainie, aby brali przykład z amerykańskiego żydostwa, które chociaż propagandowo wyraża zgodne z interesem Amerykanów stanowisko.

Zapytam się jedynie: skoro syjonistyczni Żydzi w USA w swoich serwisach propagandowych martwią się o los przeciętnych amerykańskich zjadaczy chleba, którzy przez ukraińską wojnę pogrążają swoje portfele w kryzysie, to może już czas, aby Polacy wspierający fanów Stepana Bandery i innych nazistowskich kolaborantów [którzy rąbali naszych rodaków siekierami i cięli piłami do drewna], ze szkodą dla portfeli Polaków i polskiej gospodarki, zaczęli wreszcie chociaż dostrzegać bagno w jakie pcha nas amerykańska agentura, okupująca najwyższe państwowe stanowiska od 2015 roku. I pomyśleli jak naprawić chociaż część szkód, które wyrządziła Polsce irracjonalna polityka, prowadzona przez władze III RP wobec konfliktu ukraińskiego od 24 lutego 2022 roku.

Autorstwo: Terminator 2019
Źródło: WolneMedia.net

Ważniejsza źródłografia

1. Breitbart A., „Righteous Indignation. Excuse Me While I Save The World”, Nowy Jork 2012 r.

2. MacDonald K., „Fenomen Żydowski. Ze studiów nad etniczną aktywnością”, Wrocław 2005 r.

3. Szawit S., „Byłem szefem Mossadu”, Wrocław 2020 r.

4. https://twitter.com/r_a_ziemkiewicz/status/1500917050415460354?lang=fi

5. https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Krauthammer

6. https://en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Breitbart

7. https://en.wikipedia.org/wiki/Breitbart_News

8. https://plejada.pl/newsy/olena-zelenska-o-sesji-dla-voguea-poruszajace-slowa-pierwszej-damy-ukrainy/x8c43rr

9. https://polskieradio24.pl/5/1223/artykul/3009654,zelenska-w-sesji-dla-voguea-na-okladkach-na-calym-swiecie-powinny-nalezc-sie-ukrainki

10. https://mg.co.za/article/2017-02-08-a-south-african-link-to-trumps-inner-circle/

11. https://nyunews.com/2017/11/13/john-binder-bends-breitbart/#

12. https://www.youtube.com/watch?v=JXjnNQCqsWI

14. https://www.newyorker.com/magazine/2014/09/01/friends-israel

14. https://www.breitbart.com/entertainment/2010/09/03/la-times-profiles-hollywood-hating-mainstream-media-loathing-andrew-breitbart/

15. https://www.latimes.com/business/hollywood/la-fi-ct-breitbart-news-20161116-story.html

16. https://www.breitbart.com/the-media/2015/11/17/breitbart-news-network-born-in-the-usa-conceived-in-israel/

17. https://www.breitbart.com/entertainment/2020/02/08/larry-solov-breitbart-news-founder-and-president-reflects-on-orson-beans-life-and-what-he-meant-to-breitbart-nation/

18. https://www.hollywoodreporter.com/news/general-news/inside-war-room-as-breitbart-ceo-claims-smear-campaign-mainstream-949088/

19. https://www.washingtonpost.com/news/morning-mix/wp/2016/03/14/reporter-who-says-she-was-manhandled-by-trump-campaign-manager-resigns-from-breitbart/

20. https://www.wsj.com/articles/SB10001424052748704342604575222194271251722

21. https://www.lubavitch.com/republican-challenger-joel-pollak-inspired-by-jewish-values/

22. https://en.wikipedia.org/wiki/Joel_Pollak

23. https://www.jpost.com/jewish-world/jewish-features/comment-andrew-breitbart-israel-and-judaism

24. https://www.timesofisrael.com/how-an-orthodox-journalist-went-from-far-left-activist-to-breitbart-editor/

25. https://www.breitbart.com/entertainment/2022/07/27/ukraines-zelensky-and-wife-pose-for-vogue-while-their-country-is-invaded/

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSiemoniak skrytykował kolegę z PO: Błędne słowa. Zdarzają się niefortunne wypowiedzi
Następny artykułTrzy kraje odmówiły potępienia wojny na Ukrainie