A A+ A++

Jeden z liderów palestyńskiego Hamasu Saleh al-Arouri zginął w ataku, jaki armia Izraela przeprowadziła przy pomocy drona na biuro Hamasu znajdujące się na przedmieściach libańskiej stolicy, Bejrutu. Zginęły też trzy inne osoby – poinformowała agencja Reutera, powołując się na libańskie media.

Saleh al-Arouri zajmował wysokie stanowisko w biurze politycznym Hamasu, ale był też mocno zaangażowany w sprawy wojskowe – informuje Reuters. Jego śmierć potwierdziły Reutersowi trzy niezależne od siebie źródła w strukturach sił bezpieczeństwa, pod warunkiem zachowania anonimowości.

Należąca do Hezbollahu stacja telewizyjna Manar przekazała Reutersowi, że eksplozja była słyszalna w pobliżu autostrady Hadi Nasrallah, obok ważnego węzła drogowego. Nie podano szczegółów eksplozji, podkreślono jednak, że wybuch miał miejsce w przeddzień zapowiadanego na środę ważnego przemówienia przywódcy Hezbollahu Hasana Nasrallaha.

Reuters przypomniał, że Hezbollah, sojusznik Hamasu, od czasu wybuchu wojny Izraela z Hamasem niemal codziennie prowadzi wymianę ognia z Izraelem.

Izraelskie wojsko jak dotąd nie potwierdziło doniesień i nie udzieliło odpowiedzi na pytania Reutersa, komentując, że nie odnosi się do doniesień zagranicznych mediów.

Zobacz również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTramwaje nie kursowały na ulicy Królowej Jadwigi. Dlaczego?
Następny artykułUWAGA! W NOCY Z 1/2 STYCZNIA SKRADZIONO W OSTRÓDZIE FORDA FOCUSA. PROSIMY O POMOC!