Zawodnicy UKS Roszada Lipno znów wrócili z turnieju z medalami.  W Środzie Śląskiej,  gdzie odbyła się IX runda Grand Prix Polski 22 uczestników Roszady dzielnie walczyło w warcabach 100-polowych o każdy cenny punkt. Na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim z czasem 15min +5 sekund na ruch na zawodnika zdobyli 7 medali.

W najmłodszej kategorii wiekowej – żaków na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Murawski.  Wysokie V miejsce uzyskał Szymon Bartkowiak,  a Szymon Kutrowski zajął VI miejsce.  Wśród dziewcząt w tej kategorii na III miejscu uplasowała się Wiktoria Zając.  Tuż za podium stanęła Laura Sikora.  VI miejsce przypadło Emilii Olszak,  a VIII Zosia Paszkowiak.  Młodziutka Laura Kutrowska uzyskała XI lokatę.

W kategorii orlików IV miejsce wywalczył Michał Leśniewski,  a V miejsce Nikodem Brzozowski.  VII w tej kategorii był Piotr Zając.

W kategorii młodziczek po srebrny krążek sięgnęła Kasia Dobiała.

Wśród chłopców III miejsce uzyskał Hugo Franek. Bartek Majer stanął na V miejscu,  a Radek Leśniewski na VI miejscu. W drugiej dziesiątce uplasowali się: Jakub Stachowiak i Błażej Paszkowiak.

W kategorii kobiet 18+ złoty medal otrzymała Alona Hubarieva.

W kategorii open Amadeusz Zyber-Moszak wywalczył II miejsce,  a Alona Hubarieva zdobyła III miejsce.  W tej kategorii zagrali także: Katarzyna Pisarska,  Zosia Wideł I Kajetan Brzozowski.