A A+ A++

IV Mistrzostwa Polski Łucznictwa Tradycyjnego w Strzelaniu Całodobowym czyli 24 godzinne.

Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią, powracają Mistrzostwa Polski Łucznictwa Tradycyjnego w Strzelaniu Całodobowym. To już czwarta edycja. Pierwsze dwie odbyły się w Sycowie, gdzie Drużyna Łucznicza Szczytno zajęła dwukrotnie piąte miejsce, natomiast już w trzeciej edycji została drużyną mistrzowską. Tego typu turniej jest jedynym w Polsce i stanowi nie lada wyzwanie dla organizatorów, ale także łuczników.
Załóżmy, że łuk ma siłę naciągu rzędu 15 kg. W jednej godzinie napina się go 80 razy co równa się przeładowaniu materiału o wadze 1200kg (powyżej tony!!!). Aby liczyć się w ogólnej klasyfikacji, trzeba strzelać przez min. 10 godzin. Jak łatwo zauważyć, przenosimy materiał o wadze 12000 kg
(12 ton).

IV Mistrzostwa Polski Łucznictwa Tradycyjnego w Strzelaniu Całodobowym (zwane dalej Turniejem) odbędą się w Hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera MOS Szczytno ul. Jerzego Lanca 1, 12-100 Szczytno, w dniach 19-20 listopada 2022 r.
W Turnieju może brać udział dwanaście drużyn, maksymalnie 4 osobowych, składających się z osób bez względu na płeć. Ze względów organizacyjnych minimalny wiek uczestnika to 16 lat.
Dopuszcza się wszelkie łuki tradycyjne oraz historyczne, tj. łuki jednoczęściowe (wyjątek rekonstrukcje łuków historycznych kilku częściowych jak łuki Indian i Eskimosów), bez przyrządów, ani oznaczeń celowniczych. Nie ma ograniczeń co do siły naciągu łuku. Strzały drewniane z lotkami,
z materiałów naturalnych: pióro, skóra, papier.
Zawody trwają od godz. 12:00 dnia 19.11.2022r. do godz. 12:00 dnia 20.11.2022 r.
i podzielone są na 24 przedziały czasowe zwane dalej „Godziny”.
W każdej Godzinie z danej drużyny strzela równocześnie 2 łuczników, oddając po 10 serii. Seria składa się z 8-miu strzałów. Zawodnicy drużyny po oddaniu 5-ciu serii zamieniają się miejscami. Organizatorem turnieju jest Miejski Dom Kultury w Szczytnie przy pomocy Miasta Szczytno, Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie, Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Olimpijczyków w Szczytnie, Szkoły Podstawowej z Oddziałem Integracyjnym nr 2 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Szczytnie, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie, Zespołu Szkół nr 3 Im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie a przede wszystkim dwóch drużyn łuczniczych: Drużyny Łuczniczej Szczytno oraz An-onimy – Łucznicy Tradycyjni, od których zaczęła się cała idea takiego turnieju.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBawił publiczność bardziej niż prowadzący. Dawid Podsiadło nie dał się sprowokować Kubie Wojewódzkiemu
Następny artykułRadomiak dalej gra z Eneą. Nowa umowa na trzy lata