Strona główna Informacje regionalne IT Wadowice: „Słowem i obrazem. Najważniejsze wypowiedzi znanych fotografów”

IT Wadowice: „Słowem i obrazem. Najważniejsze wypowiedzi znanych fotografów”

1
0
A A+ A++

Już w najbliższą sobotę (19 listopada) o godz. 17:00 we Dworze w Stryszowie będzie można wysłuchać wykładu „Słowem i obrazem. Najważniejsze wypowiedzi znanych fotografów”.

Podczas wykładu zostaną omówione wypowiedzi teoretyczne polskich oraz zagranicznych fotografów. Mistrzowie obiektywu przemawiają bowiem do swych odbiorców nie tylko za pośrednictwem obrazów, ale snują także o swej działalności refleksję teoretyczną. Dzięki temu dziś mówimy m.in. o “decydującym momencie” (H. Cartier-Bresson), o potrzebie “bliskości w stosunku do tematu” (R. Capa), a także o tym, aby nigdy nie chować aparatu do plecaka, bo rzeczywistość potrafi zaskoczyć (J. McNelly). Za każdą z tych wypowiedzi kryje się bogate doświadczenie ich autorów. Wybranym uwagom teoretycznym towarzyszył będzie pokaz znanych lub mniej znanych fotografii.

Prowadzący: dr Marcin Kania, który należy do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Historyków Fotografii oraz Myślenickiej Grupy Fotograficznej. Posiada tytuł artysty fotografa RP. Jest autorem licznych inicjatyw promujących fotografię polską i zagraniczną. Do roku 2022 prowadził elektroniczne czasopismo “mgFoto Magazyn”. W “Gazecie Myślenickiej” prowadzi stały dział poświęcony historii i teorii fotografii.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTradycja dopełniona – Polska przed ważnym turniejem nie przegrywa
Następny artykułKim jest Sonia Isaza? Może być konkurencją dla polskich WAGs

Report a Problem with Station:

Please, Fill out all the fields.

Radio Station:

Your message has been sent. Thanks 😊