A A+ A++

Apple zazwyczaj stopniowo wprowadza zmiany zarówno w iPhone’ach jak i systemie iOS. Nie ma więc ogromu nowości, aczkolwiek w przypadku iOS 18 podobno będzie inaczej i użytkownicy otrzymają sporo funkcji. W przypadku tegorocznej edycji oprogramowania producent może wprowadzić nowy interfejs.

Ostatnie poważne i widoczne zmiany w iOS obejmowały konfigurowalny przycisk blokady. Nie jest tajemnicą, że diabeł tkwi w szczegółach i jakieś nowinki co roku trafiają do systemu Apple, aczkolwiek nie są one aż tak zauważalne. Tym razem ma być inaczej i tak iOS 18 przejdzie zmiany wizualne, które dotkną interfejs oprogramowania. Nie chodzi jedynie o drobne usprawnienia, ale o konkretny powiew świeżości, bowiem niepotwierdzona plotka sugeruje, że iOS 18 wprowadzi znaczące odświeżenie wizualne, czerpiąc inspiracje z VisionOS, systemu operacyjnego, który znajdziemy w goglach wirtualnej rzeczywistości Apple Vision Pro.

iOS 18 może zaoferować interfejs inspirowany systemem VisionOS.

 

Według serwisu The Verifier elementy wizualne systemu VisionOS mogą zostać włączone do iOS 18. VisionOS, choć w jakimś stopniu jest podobny do iOS, to wyróżnia go wyraźna estetyka z zaokrąglonymi kształtami, cieniami i poczuciem głębi uzyskiwanym dzięki pływającym, nakładającym się oknom.

Co więcej, Mark Gurman z Bloomberga wcześniej informował, że iOS 18 będzie zawierał „ambitne zmiany”, chociaż nie jest jasne, czy będą one dotyczyć aktualizacji interfejsu, czy nowych funkcjonalności opartych na sztucznej inteligencji.

Patrząc w przeszłość, Apple utrzymuje odrębność swoich systemów operacyjnych dla różnych urządzeń nie tylko pod względem funkcji, ale też warstwy graficznej. Na przykład iOS nigdy w pełni nie przyjął zaokrąglonych ikon ani głębokich cieni tylko dlatego, że te elementy istnieją w watchOS oraz macOS.

Chociaż te pogłoski mogą zawierać ziarno prawdy, zmiana w projekcie inspirowana systemem VisionOS może być bardziej prawdopodobna w systemie tvOS. Większy format ekranu Apple TV dobrze nadaje się do układów wizualnych o większej głębi i warstwach, czyli elementach bardziej charakterystycznych dla systemu VisionOS.

Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTobiasz Bocheński gościem Porannej rozmowy RMF FM
Następny artykułSkóra, kolce i połysk. Megan Fox w “ostrej” stylizacji