Pierwszymi rywalami Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka w grupie F turnieju olimpijskiego byli reprezentanci gospodarzy – Yusuke Ishijima „Gottsu” i Katsuhiro Shiratori. Biało-czerwoni od początku do końca mieli to spotkanie pod swoją kontrolą i pewnie pokonali rywali w dwóch setach. Kolejne spotkanie Kantor i Łosiak w grupie F rozegrają we wtorek, a ich rywalami będą reprezentanci Niemiec.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli ten mecz. Po ataku Bartosza Łosiaka i skutecznym bloku Piotra Kantora przy pierwszej zmianie stron boiska prowadzili już 5:2. Japończycy odrobili część strat (6:7), jednak biało-czerwoni cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku i znów nieco odskoczyli rywalom. Na przerwie technicznej nasi siatkarze prowadzili 12:9, prezentując się o wiele lepiej w grze na siatce od rywali.

Po powrocie na boisku skutecznymi atakami popisywał się Łosiak (14:9), a gdy przewaga Polaków wynosiła już sześć punktów (16:10), Japończycy poprosili o przerwę. Nasi siatkarze cały czas utrzymywali bezpieczny dystans nad przeciwnikami. Po świetnym ataku Łosiaka mieli piłkę setową przy stanie 20:14, rywale zdobyli jeszcze jeden punkt, ale po chwili popsuli zagrywkę i pierwszy set padł łupem biało-czerwonych.

Drugi set rozpoczął się od skutecznego bloku Piotra Kantora, przy zmianie stron boiska nasi siatkarze przegrywali jednak 3:4. Gra się wyrównała, Polacy mieli trochę problemów z kończeniem swoich akcji, a wynik przez jakiś czas oscylował wokół remisu. Na przerwie technicznej znów gospodarze mieli punkt przewagi, ale po powrocie na boisko biało-czerwoni zdobyli trzy punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie.

Kantor i Łosiak wykorzystując błędy rywali powiększyli swoją przewagę eo czterech punktów (17:13) i pewnie zmierzali w stronę wygranej w tym meczu. Japończycy już wyglądali na pogodzonych z losem, nie byli w stanie przełamać dobrej gry Polaków i zdobyć punktu, dzięki czemu biało-czerwoni mieli piłkę meczową przy stanie 20:13. Po chwili Bartosz Łosiak zdobył ostatni punkt i nasi reprezentanci pewnie wygrali swój pierwszy mecz w turnieju olimpijskim.