A A+ A++

Polacy często nie zdają sobie sprawy z kluczowej roli oszczędzania, a także niestety brakuje im wiedzy na temat różnorodnych opcji inwestycyjnych. To powoduje, że posiadając zgromadzone środki, wybierają tradycyjne formy i trzymają je w gotówce w domu, na koncie bankowym czy lokacie, zamiast aktywnie inwestować.

Panie Szymonie, co sprawia, że mimo ogólnie słabej wiedzy Polaków na temat pomnażania oszczędności, rośnie popularność inwestowania w mieszkania na wynajem?

Istnieje kilka istotnych czynników, które przyczyniają się do popularności inwestowania w mieszkania na wynajem w Polsce. Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na poziom ryzyka. Utrata nieruchomości z dnia na dzień jest dość rzadko spotykana. Większe niebezpieczeństwo istnieje natomiast w przypadku inwestowania w różne instrumenty na rynku finansowym. Nieruchomość stanowi majątek namacalny i widoczny, a to niewątpliwie wzmacnia zaufanie inwestorów.

Po drugie, znaczącą rolę odgrywa aspekt intuicyjny. Wiele osób, zarówno my sami, jak i nasi znajomi, miało do czynienia z wynajmowaniem mieszkań, co sprawia, że inwestycja ta wydaje się być na pierwszy rzut oka łatwa i zrozumiała.

Jakie są najkorzystniejsze formy inwestowania wg Polaków?


Jakie są najkorzystniejsze formy inwestowania wg Polaków?


Fot.: Morizon.pl. Gratka.pl

Po trzecie, warto podkreślić długoterminowy wzrost wartości nieruchomości. Choć zdarzają się korekty, ogólny trend jest wzrostowy, co stanowi skuteczną ochronę przed inflacją. W przeciwieństwie do wartości złota, która też może rosnąć, nieruchomość generuje stały, comiesięczny zwrot z inwestycji.

Dodatkowo, istotnym atutem jest możliwość użycia dźwigni finansowej poprzez zakup nieruchomości na kredyt hipoteczny, będący jednym z tańszych kredytów. Należy również pamiętać o korzystnym opodatkowaniu wynajmu oraz szeregu innych przywilejów, takich jak zwolnienie z podatku dochodowego przy sprzedaży nieruchomości po pięciu latach od momentu jej zakupu.

Kim jest inwestor w mieszkania na wynajem?

Możemy wyróżnić trzy grupy inwestorów. W pierwszej znajdują się osoby, które bez wcześniejszych planów inwestycyjnych, weszły w posiadanie dodatkowego mieszkania, np. otrzymując je w spadku, przeprowadzając się do innego miasta lub do większego metrażu.

Druga grupa to ludzie, którzy chcą efektywnie spożytkować zgromadzone oszczędności, mając na uwadze długoterminowe cele, na przykład emeryturę. Takie osoby zazwyczaj posiadają jedno do dwóch dodatkowych mieszka … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNocna akcja służb. Nietrzeźwy mężczyzna wpadł do kanału portowego
Następny artykułZ aparatem żegnamy stary i witamy nowy rok