A A+ A++

Obiekty hotelowe Grupy Inpro wyszły z pandemii obronną ręką. fot. Inpro

Pandemia odcisnęła piętno na rynku hotelowym, ale obiekty Grupy Inpro wyszły z niej obronną ręką.

  • Branża hotelowa to jedna z tych branż, która najsilniej odczuła wpływ pandemii SARS-CoV-2.
  • Wprowadzone ograniczenia związane z pandemią praktycznie uniemożliwiły prowadzenie działalności hotelowej w okresie styczeń – połowa maja 2021 r.
  • Co za tym idzie, hotele w zasadzie nie odnotowywały przychodów.

W czasie pandemii Dobry Hotel (dzierżawca obiektów hotelowych Dom Zdrojowy i Hotel Mikołajki) zwrócił się do zarządu INPRO o renegocjację warunków zapłaty czynszu dzierżawnego.

W wyniku negocjacji pomiędzy Dobrym Hotelem a Domem Zdrojowym podpisane zostały aneksy przedłużające termin zapłaty za czynsz za okres styczeń – maj 2021 r. do końca października 2021 roku. Płatności czynszu za dzierżawę Hotelu Mikołajki odbywały się zgodnie z umową. Powyżej opisane ustalenia dotyczące płatności czynszu za hotele powzięte zostały zgodnie z zasadą zachowania płynności w obu spółkach hotelowych Grupy.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Sprzedaż miejsc noclegowych w obiektach hotelowych Grupy w okresie wakacyjnym (po zdjęciu wiosennych ograniczeń dla działalności hotelarskiej) była wysoka – wystąpił znaczny popyt na usługi hotelowe. Za wysokim popytem na usługi hotelowe wzrosły ceny za noclegi.

“Mimo kilkukrotnie wprowadzonych odgórnie ograniczeń w działalności hotelowej, perspektywy działania w roku 2021 r. spółek hotelowych Grupy wydają się stabilne. Biorąc pod uwagę wysoki popyt na usługi hotelowe w zeszłym sezonie letnim, coraz szerzej prowadzoną akcję szczepień i zmęczenie społeczeństwa nakładanymi restrykcjami, przechodzące w dużą potrzebę skorzystania
z oferty turystycznej, sprzedaż pokoi hotelowych w okresie letnim jest zadowalająca, co pozwoli na terminowe regulowanie płatności przez dzierżawcę obiektów hotelowych” – poinformowała spółka.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMiasto Sejny ogłasza postępowanie dot. zadania „Budowa, przebudowa i rozbudowa dróg gminnych w mieście Sejny wraz z przebudową i budową urządzeń towarzyszącej infrastruktury technicznej”.
Następny artykułPapież mianował nowego białoruskiego metropolitę