A A+ A++

Częstochowa jest kolejnym miastem, które dołączyło do programu “Green City” organizowanego przez InPost. Wcześniej firma podpisała porozumienia m.in. z Łodzią i Krakowem. 

– Lokalne inicjatywy na rzecz środowiska są niezbędne, aby miasta były bezpieczne, czyste i zdrowe. Zaczynamy od siebie i zachęcamy do tego innych. W ramach programu „Green City” planujemy wspieranie ekologicznego transportu, ograniczanie ruchu samochodowego związanego z rozwojem e-commerce, ochronę powietrza oraz optymalny i zrównoważony dostęp do sieci paczkomatów. Stworzymy rozwiązania przyjazne dla środowiska i wygodne dla mieszkańców, takie jak m.in. ładowarki elektryczne przy paczkomatach InPost czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Zobowiązujemy się także do sukcesywnej wymiany naszej floty na samochody elektryczne, w pierwszej kolejności w miastach partnerskich. Mamy również nadzieję współpracować z samorządami przy innych projektach z zakresu zrównoważonego rozwoju – mówi Damian Niewiadomski, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży InPost.

Miasto cieszy się, że dołączyło do programu, bo jak mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, celem jest ograniczanie emisji dwutlenku węgla. – Chcemy, by współpraca niosła inicjatywy służące dalszej poprawie jakości życia w naszym mieście – mówi Krzysztof Matyjaszczyk.

Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta

InPost ma się przyczynić do poprawy jakości powietrza m.in. poprzez wprowadzenie do floty pojazdów elektrycznych. Zapewne firma docelowo przejdzie na takie pojazdy, ale w pierwszej kolejności mają się pojawiać w miastach, które dołączyły do “Green City”. Pierwszymi elektrycznymi autami InPostu w Częstochowie będą nissany e-NV200 XL Voltia. Samochody zapewniają zasięg do 200 km w mieście, 8 m sześc. przestrzeni ładunkowej oraz ładowność 580 kg.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzefowa KE grozi Węgrom! Krytykuje ustawę o ochronie dzieci
Następny artykułPolicjant sprawdził wiedzę i umiejętności uczniów