A A+ A++

Proces otwarcia konta dla spółki odbywa się w całości zdalnie – od wypełnienia wniosku do aktywacji konta firmowego, które obsługiwane jest w pełni online. Klient wypełnia wniosek na stronie banku, następnie po otrzymaniu danych dostępowych do systemu i zalogowaniu się do niego, podpisuje umowę, wysyła zdjęcia dowodu i wykonuje skan twarzy.  Bank po pozytywnej weryfikacji klienta aktywuje konto.

Konto na selfie w ING

Zdalna identyfikacja tożsamości jest oparta na biometrii. Polega na porównaniu rysów twarzy z wizerunkiem w dowodzie tożsamości.  System i aplikacja mobilna ING Business prowadzą użytkownika po procesie krok po kroku.  Klienci banku będą mogli skorzystać z nowej funkcji także podczas aktualizacji danych dokumentów tożsamości.

– W kwietniu, czyli w kluczowym momencie pandemii, ponad 50% spółek otworzyło rachunek przez internet lub podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem. Teraz spółki będą mogły założyć konto całkowicie online, dzięki weryfikacji tożsamości za pomocą selfie i zdjęć dokumentu tożsamości. Rozwiązanie znane było do tej pory tylko klientom indywidualnym. ING jako pierwszy bank daje taką możliwość spółkom – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes banku ING odpowiedzialny za pion klientów biznesowych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułUnijna „praworządność”, czy siłowe propagowanie LGBT+?
Następny artykułKombatanci