A A+ A++

Czy infrastruktura sportowa może mieć wpływ na atrakcyjność miasta? Oczywiście, że tak! W ostatnich latach ich wizerunek kreowany jest nie tylko przez promowanie rozrywek intelektualnych, ale również sportowych. Prawie wszystkie miasta na świecie stają podejmują wszelkie wysiłki, aby przyciągnąć do siebie coraz większe rzesze turystów, a jednym z “magnesów” jest właśnie bogata infrastruktura sportowa. Budowane są nowe obiekty sportowe takie jak bieżnie lekkoatletyczne, hale tenisowe i wiele wiele innych. Czynnikiem wpływającym na budowanie obiektów sportowych może mieć również chęć podjęcia się przez miasto zorganizowania wydarzeń sportowych czy zostania gospodarzem np. igrzysk olimpijskich. Profesjonalnie i nowocześnie zaprojektowana infrastruktura sportowa na długie lata może stać się symbolem charakterystycznym miasta.

1. Obiekty sportowej infrastruktury miasta


2. Wielofunkcyjność obiektów sportowych

1. Obiekty sportowej infrastruktury miasta

Budowa obiektów sportowych bądź przekształcenia niezagospodarowanych dotychczas terenów przeznaczonych na rozwój sportu i rekreacji to główne działania mające na celu podniesienia sportowej atrakcyjności miasta. Jeżeli dane miasto zostało wyłonione do roli gospodarza większych wydarzeń sportowych, takich jak np. igrzyska olimpijskie niezbędna jest budowa bieżni lekkoatletycznych oraz budowa hal sportowych o zróżnicowanych podłożach takich jak sztuczna trawa czy różnego rodzaju nawierzchnie poliuretanowe. Aby miasto mogło zapewnić mieszkańcom jak i turystom różnorodność atrakcji sportowych, budowane są również takie obiekty jak hale tenisowe, balony tenisowe, balony piłkarskie czy hale łukowe. Budowa hal tenisowych czy postawienie takiego obiektu jak balon tenisowy zapewni możliwość trenowania tego sportu o każdej porze roku. Miasto, które chce inwestować w rozwój infrastruktury sportowej, ale posiadające ograniczony na to budżet wcale nie musi rezygnować ze swoich planów. Aby uniknąć kosztów związanych z częstą wymianą nawierzchni warto jest postawić na profesjonalny montaż nawierzchni sportowych. Budowa hal łukowych to również zapewnienie relatywnie niskich kosztów – ważne jest aby zapewnić montaż nawierzchni poliuretanowych wysokiej jakości, a storzone będą odpowiednie warunki do uprawiania w nich sportu. Do najpopularniejszych budowli tego typu zaliczana jest np. tenisowa hala łukowa.

2. Wielofunkcyjność obiektów sportowych

Zapewnienie wielofunkcyjności obiektów sportowych może przynieść nie tylko dodatkowe dochody dla budżetu miasta, ale też wesprzeć proces promowania miasta od strony kulturalnej. Jak? To proste! Zakładając, że budowany obiekt sportowy chcemy wykorzystać np. do zorganizowania wszelkich wydarzeń muzycznych, szkoleń czy zgromadzeń różnego rodzaju zadbajmy o dobry projekt, który zapewni nam jego szeroką funkcjonalność.

materiał zewnętrzny, artykuł promocyjny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProgram “Aktywni obywatele” skierowany do organizacji pozarządowych
Następny artykułTrzykrotnie był zatrzymywany za jazdę po alkoholu