Gdzie złożyć wniosek o dodatek węglowy?
Wnioski będzie można składać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Chrzanowie – osobiście lub wysłać pocztą oraz online (np. przez e-PUAP).
Procedura jest bardzo podobna jak w przypadku składania wniosku o dodatek osłonowy.
Od kiedy można złożyć wiosek o dodatek węglowy?
Składanie wniosków może ruszyć jeszcze w sierpniu 2022. Dziś wiadomo, że ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda i została opublikowana w Dzienniku Urzędowym.
Wzór wniosku o przyznanie dodatku węglowego podamy niezwłocznie po wejściu w życie stosownego rozporządzenia. Pozostaje więc cierpliwie czekać.
Wniosek o dodatek węglowy – kto może złożyć?
Wniosek o dopłatę do zakupu węgla może złożyć jedna osoba z danego gospodarstwa domowego, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa, piec kaflowy na paliwo stałe. Zgodnie z ustawą przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.
Świadczenie w wysokości 3 000 zł przysługuje jednorazowo na jedno gospodarstwo domowe, niezależnie od ilości członków.
Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Co prawda, termin na złożenie deklaracji CEEB minął 30 czerwca, ale wciąż można to uzupełnić.
Dodatek węglowy nie przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, na potrzeby którego zostało zakupione paliwo stałe, po cenie i od przedsiębiorcy, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 23 czerwca 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw (Dz. U. poz. 1477).
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS