A A+ A++

14 października 2021

W związku z obowiązującymi przepisami związanymi z COVID-19 osoby, którym kończy się ważność orzeczenia o niepełnosprawności mają wydłużoną ważność tych orzeczeń bezterminowo, nie dłużej jednak niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności lub do odwołania stanu epidemii.

Orzeczenia te są często podstawą do wypłaty świadczeń. Jeżeli pomimo ustawowego wydłużenia orzeczeń osoba stanie na komisji i otrzyma nowe orzeczenie winna niezwłocznie zgłosić to w organie wypłacającym świadczenia. W przypadku zaniechania tego obowiązku będzie musiała się liczyć z koniecznością zwrotu świadczeń wypłaconych na podstawie nieważnego już orzeczenia.
Świadczenia podlegają zwrotowi wraz z ustawowymi odsetkami za okres od dnia wydania nowego orzeczenia do czasu pobierania świadczeń.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych, Ustawa z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W POWIECIE MIĘDZYRZECKIM
Następny artykułDo końca roku ratusz może zdecydować o zakupie dodatkowych tramwajów. Czy warto?