A A+ A++

W ramach naszej kampanii „e-Polak potrafi!” przekonujemy Was, że korzystanie z sieci wcale nie jest trudne. Dzisiaj chcemy Was podszkolić w… szkoleniach. Bo sieć to nie tylko filmy, muzyka, kontakt z bliskimi i płacenie rachunków. To także edukacja, w tym dla tych którzy szkołę skończyli już jakiś czas temu…

Na naukę nigdy nie jest za późno! Dlatego jeśli chodzi Ci po głowie zdobycie nowych kompetencji lub rozwinięcie zainteresowań, skorzystaj z oferty internetowych szkoleń. Nie musisz zaglądać do portfela i zastanawiać się, czy możesz sobie na to pozwolić. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy kilka bezpłatnych kursów.

#szkolenianakanapie

Co powiesz na szkolenie „Pierwsze kroki z aplikacjami w telefonie”? A może wolisz się dowiedzieć jak założyć stronę internetową? Inna oferta – kurs pt. „Technologia Przeciw Wirusowi”. To tylko kilka propozycji szkoleń, w których możecie wziąć udział w dowolnym momencie i w pełni za darmo. Znajdziecie je na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), które wraz z beneficjentami Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa udostępnia szkolenia dotyczące nowych technologii i szeroko pojętej cyfryzacji. Każda lekcja dotyczy innego zagadnienia. Wszystkie udostępnione są w bardzo przystępny sposób – w formacie wideo lub plików, które można pobrać i w dowolnej chwili przejrzeć.

Każdy znajdzie tam coś dla siebie – niezależnie od wieku i cyfrowych umiejętności.

Jeśli już co nieco wiecie o internecie, za to po głowie chodzi Wam np. założenie własnej firmy – w tych kwestiach także możecie podszkolić się online.

Na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) znajdziecie 16 bezpłatnych kursów, a wśród nich: „Ochrona danych osobowych dla MŚP (RODO)”, „Media społecznościowe w biznesie”, czy „Jak założyć własną firmę”.

Jeśli interesuje Was coś zdecydowanie mniej przyziemnego i chcielibyście np. poznać odpowiedź na pytanie „Czy czas istnieje na najbardziej podstawowym poziomie?” lub znaleźć się na tropie granic czasoprzestrzeni, wybierzcie się na wykład na e-uniwersytecie.

W internecie znajdziecie bezpłatne kursy języków obcych, jogi, wystąpień publicznych, czy… śpiewu.

Nic, tylko się uczyć!

Internet ułatwia życie. Spróbuj! e-Polak potrafi! – obejrzyj.

Nauka nie nauczka

Powodów, dla których warto skorzystać ze szkoleń online jest co najmniej kilka. Najważniejszym z nich jest szeroki wybór opcji nauki i wygoda korzystania. Wielką zaletą są także oszczędności finansowe. Nie wszystkie szkolenia są darmowe, ale nawet te, za które trzeba zapłacić są tańsze, niż „tradycyjne” kursy. W obecnych czasach to też jeden z najbezpieczniejszych sposobów zdobywania wiedzy.  

Jeśli decydujesz się na szkolenie online, pamiętaj o kilku zasadach, dzięki którym to będzie nauka a nie nauczka:

  1. Zanim zdecydujesz się na płatną edukację online – sprawdź wiarygodność organizatorów. Warto poczytać opinie, a jeśli masz taką możliwość – zapytać innych, czy nie mieli zastrzeżeń do organizacji i przebiegu zajęć. Upewnij się także, że strona przez którą dokonujesz płatności jest bezpieczna. Jeśli masz wątpliwości co do jej wiarygodności – nie podejmuj ryzyka. 
  2. Nie podawaj swoich wrażliwych danych – rejestracja na bezpłatne wykłady czy webinary nie powinna wymagać więcej niż podania imienia i adresu e-mail, na który dostaniesz np. materiały szkoleniowe lub link aktywacyjny. Zrezygnuj, jeśli rejestracja wymaga danych takich jak np. numer PESEL czy dokładny adres zamieszkania.
  3. Sprawdź rzetelność edukatorów – jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie kurs nie będzie stratą czasu, sprawdź czy osoba, która będzie go prowadzić ma odpowiednie kompetencje. Jak to zrobić. Poszukaj tych informacji w internecie.
  4. Potwierdź ważność certyfikatów – firmy szkoleniowe kuszą różnego rodzaju zaświadczeniami o ukończeniu ich kursu potwierdzanymi przez różne instytucje. Jeśli decydujesz się na płatny kurs – zanim przelejesz pieniądze, sprawdź czy taki dokument rzeczywiście jest wspierany przez instytucję, na którą powołuje się organizator. Jeśli masz wątpliwości – skontaktuj się bezpośrednio z instytucją i zapytaj o to.

e-Senior potrafi! Odc. 1 – Informacja i rozrywka – obejrzyj.

– Internet skraca odległości, likwiduje bariery i otwiera nowe możliwości. Dzięki niemu coś, co jeszcze niedawno wydawało się nieosiągalne może być naprawdę blisko – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – To łatwy dostęp nie tylko rozrywki i kontaktu z innymi ludźmi, ale i wiedzy. Dlatego, niezależnie od tego, ile mamy lat, warto się przełamać i korzystać z sieci. e-Polak potrafi – dodaje szef MC.

Seniorze, nie bój się internetu! – wywiad z Martą Manowską (cz.1) – obejrzyj.

O projekcie

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

mat. Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd czego zależy pozycja serwisu internetowego w wynikach wyszukiwania?
Następny artykułFilm braci Sekielskich “Zabawa w chowanego” w TVN. Emisja w czwartek o godzinie 21.35