W trzeciej rundzie turnieju Indian Wells (USA, ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,8 mln dolarów) Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) wygrał 7:6(4), 6:3 z Tallonem Griekspoorem (Holandia, 31). W pierwszym secie trochę problemów Hiszpana. W drugiej partii decydowało jedno przełamanie. W następnej rundzie zagra z Jackiem Draperem (Wielka Brytania), który ograł ograł 7:6(6), 6:2 Andy Murraya (Wielka Brytania).

Stan Wawrinka (Szwajcaria) pokonał 6:2, 6:7(5), 7:5 Holgera Rune (Dania, 7). W drugim secie Szwajcara miał 5:4, piłkę meczową, potem zmarnował w tie-breaku prowadzenie 5:2. Spotkanie trwało 160 minut. O ćwierćfinał Stan zmierzy się z Jannikem Sinnerem (Włochy, 11). W turnieju wciąż są; Felix Auger-Aliassime (Kanada, 8), Taylor Fritz (USA, 4),
i Marton Fucsovics (Węgry).

Trzecia runda

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) – Tallon Griekspoor (Holandia, 31) 7:6(4), 6:3
Jack Draper (Wielka Brytania) – Andy Murray (Wielka Brytania) 7:6(6), 6:2
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 8) – Francisco Cerundolo (Argentyna, 27) 7:5, 6:4
Taylor Fritz (USA, 4) – Sebastian Baez (Argentyna, 30) 6:1, 6:2
Marton Fucsovics (Węgry) – Alex Molcan (Słowacja) 6:4, 6:2
Jannik Sinner (Włochy, 11) – Adrian Mannarino (Francja) 7:6(7), 6:4
Stan Wawrinka (Szwajcaria) – Holger Rune (Dania, 7) 6:2, 6:7(5), 7:5