Od niezwykle efektownego i okazałego zwycięstwa swoją historię na I-ligowych parkietach rozpoczęli piłkarze ręczni SPR Orła Przeworsk. Rozbili w pył młodzież z kieleckiej SMS, która ma być przyszłością polskiego handballa. Na razie jednak musi się wiele nauczyć.
Jakub Kociuba była najskuteczniejszym graczem beniaminka w meczu w Kielcach.

Podopieczni Michała Kubisztala przystąpili do tego pojedynku maksymalnie zmobilizowani i skoncentrowani. Żądni zapisania pierwszego w historii przeworskiego szczypiorniaka zwycięstwa na I-ligowych parkietach. Sytuację rozkminiali do 13. min, kiedy na 3:5 trafił Patryk Wasiak. Od tego momentu hegemonem absolutnym byli już zawodnicy SPR Orła. 10-minutowym fragmentem (między 13. a 23. min), wygranym aż 0:9 (!) ustawili sobie spotkanie i potem w pełni kontrolowali przebieg gry. W 23. min było  3:14, a prym wiódł Emilian Jewuła. W końcówce I połowy ze znakomitej strony natomiast pokazał się Jakub Kociuba. To on celnym trafieniem zamknął pierwsze 30 minut wynikiem 9:19.

II odsłona była wyzuta z emocji. Goście panowali na parkiecie, pozwalając młodym kielczanom od czasu do czasu rozegrać skuteczną akcję. Kolejną znakomitą serię zanotowali między 36. a 43. min. Wygrali ją 0:6 i w owej 43. min, po bramce Mateusza Świerka, gromili gospodarzy 13:29. Najwyżej jednak prowadzili w 53. min, kiedy nie pomylił się J. Kociuba i było 17:36.

SMS ZPRP I Kielce – SPR Orzeł Przeworsk 23:37 (9:19)
SMS ZPRP I: Wysocki 1, Sowiak – Wleklak 2, Rybarczyk 2, Siekierka 2, Wrona 3, Wasiak 5, Welcz 2, Wierzbicki 1, Sarnowski 0, Jurasik 0, Zając 0, Bojarczuk 2, Mielczarski 3.
SPR Orzeł: Szczepaniec, Barnaś, Maj – Bednarz 1, Czapka 2, Dutka 0, Kociuba 8, Kozdroń 3, Kubik 3, Małecki 1, Mochocki 2, Starzecki 2, Wajda 6, Jewuła 5, Świerk 4.
Sędziowali: Daniel Hardek (Bibice) i Paweł Nowak (Kraków). Kary: SMS ZPRP I – 10 min; SPR Orzeł – 14 min. Widzów: 250.