A A+ A++

Okulary to wciąż najpopularniejsza metoda korekcji wad wzroku. Za pomocą tego wygodnego i łatwo dostępnego przyrządu można z powodzeniem minimalizować dyskomfort związany m.in. z krótkowzrocznością, nadwzrocznością czy astygmatyzmem. Kompletna para okularów korekcyjnych składa się ze szkieł oraz oprawek. O ile dobór oprawek pozostaje w zasadzie kwestią gustu, kupując soczewki korekcyjne należy koniecznie uwzględnić kilka bardzo istotnych czynników. Jakie aspekty trzeba wziąć pod uwagę podczas nabywania soczewek okularowych? Sprawdź w naszym artykule!

Jak dobiera się okulary korekcyjne?

Proces doboru okularów rozpoczyna się od wizyty u specjalisty: optometrysty bądź okulisty. Diagnozowaniem wad wzroku oraz profesjonalnym doborem pomocy optycznych – zarówno okularów, jak i szkieł kontaktowych – zajmują się optometryści. W przypadku zauważenia problemu mogącego wynikać ze schorzeń narządu wzroku, optometrysta odsyła nas do okulisty, czyli lekarza specjalizującego się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu, np. zaćmy, jaskry, zapalenia spojówki, zapalenia rogówki itd. Receptę okularową może wypisać zarówno okulista, jak i optometrysta. Natomiast za jej realizację, czyli wykonanie okularów zgodnie z określonym parametrami, odpowiedzialny jest optyk. Trzeba przy tym pamiętać, by zrealizować receptę jak najszybciej, ponieważ w przeciwnym wypadku straci ona ważność. Termin ważności dokumentu wynosi dokładnie 30 dni od daty wystawienia, dlatego z zakupem nowej pary okularów lepiej się pospieszyć. Posiadając receptę możemy udać się do dowolnego salonu optycznego. Receptę możemy też zrealizować online. Wybierając takie rozwiązanie mamy pewność, że wykonaniem naszych okularów zajmie się profesjonalista, a nasze oprawki zapewnią nam autentyczną wygodę i komfort wyraźnego widzenia.

Soczewki okularowe – jak wybrać je dobrze?

Pleased unshaven man in eyeglasses working with laptop in office

Podczas kupowania nowych okularów najwięcej czasu zabiera nam zazwyczaj wybór oryginalnych, modnych i pasujących do twarzy oprawek. Kształt i kolor oprawek to oczywiście bardzo ważna rzecz, lecz powinniśmy dobrze przemyśleć nie tylko ten aspekt. Oprócz kwestii wizualnych przy zakupie okularów korekcyjnych trzeba też zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych w nich soczewek. Jak wspomnieliśmy, informacja na ten temat parametrów optycznych szkieł znajduje się na recepcie. Będąc u optyka mamy jednak możliwość wyboru różnych typów soczewek oraz ich powłok. Przy zakupie okularów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na tzw. indeks soczewek. Tą kwestią powinny zainteresować się zwłaszcza osoby z wadą wzroku większą niż 3 dioptrie. Zasada jest tu bardzo prosta: im wyższy indeks, tym soczewka okularowa jest cieńsza. Dla użytkownika oznacza to zatem większą wygodę, ponieważ takie okulary są lżejsze i wyglądają estetyczniej. Szkła okularowe można dodatkowo wzbogacić o powłoki uszlachetniające. Standardem jest już tak zwany antyrefleks, czyli warstwa eliminująca oślepiające błyski. Takie rozwiązanie przyda się zwłaszcza osobom, które pracują przed komputerem lub dużo jeżdżą samochodem. Innym rodzajem powłok są powłoka oleofobowa i hydrofobowa, ułatwiające czyszczenie okularów. Nawet jeżeli na szkłach pojawią się zabrudzenia, dzięki takim powłokom będzie łatwiej je wyczyścić. Kolejną z możliwych opcji jest fotochrom, dzięki któremu okulary automatycznie dostosowują się do warunków atmosferycznych.

Ceny soczewek okularowych

Nowa para okularów to dla większości z nas dość duży wydatek. Kupując oprawki korekcyjne nie ma jednak sensu szukać na siłę oszczędności i rezygnować z jakości. Jeśli szukamy tańszej alternatywy, lepiej poszukać po prostu innego optyka. Najbardziej przystępne ceny na rynku oferują salony internetowe. Możesz w nich kupić markowe okulary renomowanych producentów, nie wydając przy tym fortuny. Optyk online pozwoli ci zaoszczędzić, a jednocześnie zachować najwyższą jakość okularów. Ceny soczewek okularowych w dobrych sklepach internetowych, na przykład u autoryzowanego sprzedawcy okularów w Internecie wOkularach.pl, są nawet o kilkadziesiąt procent niższe niż u stacjonarnego optyka.

R e k l a m a

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUkraina. Minister sprawiedliwości Denis Maluska zatrudnił skazaną na dożywocie
Następny artykułPodsumowanie pruszkowskiego “Lata w Mieście”