- Rzecznik Praw Pacjenta odpowiedział na pytanie, ile czasu pacjent może przebywać na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym
- Przypomnijmy, że pacjent – niezwłocznie po przybyciu na SOR – powinien zostać poddany segregacji medycznej celem oceny pilności jego przypadku
- – Przepisy nie określają maksymalnego czasu hospitalizacji na SOR-ze – odpowiada RPP
Ile czasu pacjent może przebywać na SOR?
– Ile czasu pacjent może przebywać na SOR? – takie pytanie skierowano do biura Rzecznika Praw Pacjenta.
– Szpitalny oddział ratunkowy niezwłocznie udziela niezbędnych świadczeń opieki zdrowotnej pacjentowi urazowemu i osobie w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Niezwłocznie po przybyciu na SOR pacjent powinien zostać poddany segregacji medycznej celem oceny pilności jego przypadku – wyjaśnia Rzecznik Praw Pacjenta.
– Przepisy nie określają maksymalnego czasu hospitalizacji na SOR-ze. Pacjent powinien przebywać tam do czasu ustabilizowania funkcji życiowych, kiedy to zostanie wypisany do domu lub przyjęty na oddział szpitalny w celu dalszego leczenia – dodaje RPP.
RPP odpowiada na pytanie dotyczące leczenia szpitalnego
To nie jedyne pytanie skierowane do Rzecznika Praw Pacjenta, które dotyczy leczenia szpitalnego. – Mam skierowanie do szpitala. Czy mogą mnie nie przyjąć lub odesłać do innego szpitala? – pyta inny pacjent.
– O przyjęciu do szpitala na podstawie skierowania decyduje lekarz. Ocenia on, czy stan pacjenta wymaga przyjęcia natychmiastowego, czy pl … czytaj dalej
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS