A A+ A++

Wycofywanie plastikowych opakowań będzie realizowane w nadchodzących latach. Do 2025 r. wszystkie nowe produkty IKEA będą pakowane bez plastiku, a trzy lata później – już wszystkie istniejące produkty. Detalista robi wyjątek dla pakowania niektórych produktów spożywczych, gdzie plastik jest niezbędny do utrzymania jakości i bezpieczeństwa żywności.

Większość nowych opakowań będzie wykonana z papieru, chociaż firma bada również inne materiały.

Papier jest bardzo dobrym materiałem do wykorzystania, ponieważ pochodzi ze źródeł odnawialnych i ma dość silne możliwości obiegu zamkniętego – mówi Maja Kjellberg, kierownik ds. rozwoju opakowań w IKEA.

Każdego roku IKEA wydaje ponad miliard euro na około 920 000 ton materiałów opakowaniowych, z których większość jest już wykonana z papieru. Polistyren (styropian) stosowany w płaskich kartonowych opakowaniach mebli od kilku lat jest zastępowany tekturowymi tubami i innymi materiałami papierniczymi. Obecnie plastik nadal stanowi 10 proc. wszystkich materiałów opakowaniowych.

– Usunięcie opakowań z tworzyw sztucznych będzie niewątpliwie trudnym zadaniem w nadchodzących latach. Dzięki temu ruchowi mamy nadzieję stymulować innowacje w opakowaniach i mieć pozytywny wpływ na całą branżę – podsumowuje Kjellberg.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAndrzej Andrysiak naczelnym News24, Jan Dworak w radzie nadzorczej nadawcy
Następny artykułSąd prawomocnie orzekł, że przesunięcie dziennikarza TVP do LeasingTeam było bezprawne