A A+ A++

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Samorząd dla Dziedzictwa” – trwa nabór wniosków

Narodowy Instytut Dziedzictwa rozpoczął nabór do trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ora Generalnego Konserwatora Zabytków „Samorząd dla Dziedzictwa”.

Konkurs skierowany jest do samorządów gminnych, które najlepiej wywiązują się z obowiązku opracowywania i wdrażania gminnych programów opieki nad zabytkami, spełniając zapisy ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

Jego celem jest promocja najlepszych praktyk służących ochronie i zachowaniu wartości dziedzictwa kulturowego. Konkurs stanowi także promocję działań na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczno – gospodarczego gminy w oparciu o efektywne wykorzystanie potencjału lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Do udziału w konkursie zaproszone są samorządy miejskie, miejsko – wiejskie i wiejskie w trzech kategoriach:

A. duże i średnie gminy miejskie (liczące co najmniej 50 tys. mieszkańców)

B. małe gminy miejskie (liczące poniżej 50 tys. mieszkańców)

C.  gminy miejsko – wiejskie i wiejskie.

Laureaci oraz wyróżnieni w konkursie otrzymają dyplomy i tablice pamiątkowe. Laureaci konkursu otrzymają nagrody specjalne – wyprodukowane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa – filmy ukazujące walory ich dziedzictwa kulturowego do wykorzystania przez gminy w celach promocyjnych. Działania podjęte przez zwycięskie samorządy będą promowane przez Instytut jako dobre praktyki w dziedzinie ochrony zabytków i opieki nad zabytkami.

Regulamin Konkursu, Formularz zgłoszeniowy oraz Procedura oceny wniosków dostępne są na stronie internetowej Instytutu: https://nid.pl/konkursy/samorzad-dla-dziedzictwa/

Nabór wniosków trwa do 31 maja 2022 r.

Zgłoszenia można wysyłać na adres: Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Oddział Terenowy w Rzeszowie, ul. hetmańska 15, 35-045 Rzeszów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUrsula von der Leyen o Nord Stream 2: gazociąg nie może być wyłączony z sankcji
Następny artykułStraciła 65 000 złotych