Świątek w niedzielę zachwyciła tenisowy świat wielkim zwycięstwem przeciwko drugiej rakiecie świata, Simonie Halep, a już w poniedziałek musiała wyjść na kort po raz kolejny. Nie na ćwierćfinał singla, a żeby walczyć o dojście do tej fazy w deblu. W parze z Amerykanką Nicole Melichar w trzeciej rundzie turnieju zmierzyły się z duetem Peschke/Schuurs.

Świątek w drugim ćwierćfinale Rolanda Garrosa! Tym razem wywalczyła awans w deblu!

Pierwszy set nie zaczął się najlepiej dla Świątek i Melichar. Ich rywalki w pierwszych trzech gemach miały trzy szanse, żeby je przełamać, ale żadnej z nich nie wykorzystały. To udało się natomiast Polce i Amerykance. Przy stanie 2:1 miały dwa break pointy i drugi z nich dał im przełamanie. Do końca seta Świątek i Melichar kontrolowały sytuację. Przy stanie 5:3 wykorzystały trzecią piłkę setową i wygrały pierwszą partię spotkania.

W drugiej części meczu po obu stronach było nieco więcej problemów. Dwukrotnie opatrywana poza kortem była Demi Schuurs, która poprosiła o przerwę medyczną po trzecim gemie. Uraz nadgarstka nie okazał się jednak bardzo groźny i mogła wrócić do gry. Polka i Amerykanka były przełamywane dwukrotnie, ale za każdym razem odrabiały przewagę rywalek, a w końcówce seta przy stanie 4:4 wykorzystały szansę, żeby wyjść na prowadzenie. Chwilę później przy serwisie Igi Świątek miały już piłkę meczową i wygrały seta 6:4 i cały mecz 2:0.

Kolejny mecz z Amerykankami Muhammad/Pagula

Teraz na Świątek i Melichar czekają Amerykanki Asia Muhammad (205. w rankingu WTA) oraz Jessica Pagula (60. w rankingu WTA). Ich mecz zaplanowano na wtorek, 6 października, ale wtedy Świątek gra jeszcze ćwierćfinał singla, więc możliwe, że spotkanie zostanie przełożone na kolejny dzień albo rozegrane późnym wieczorem.