W dniach 11 – 12 marca br. w Aqua Centrum w Kościerzynie odbyła się I Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Organizatorem tych największych zawodów w historii kościerskiej pływalni był Klub Sportowy Aqua Sport przy współpracy z Miastem Kościerzyna i Aqua Centrum w Kościerzynie. Do zawodów zgłoszonych zostało dokładnie 240 zawodników z całej Polski w 5 kategoriach wiekowych, osobno dla chłopców i dziewcząt, reprezentujących 13 klubów.
W zawodach bardzo dobrze spisali się zawodnicy z kościerskich klubów – w generalnej klasyfikacji punktowej UKS Manta Kościerzyna zajęła I miejsce zdobywając 23.688 punktów, natomiast 7 miejsce zdobył KS Aqua Sport.
UKS Manta Kościerzyna reprezentowało 26 zawodników, którzy zdobyli 35 medali: 12 złotych, 14 srebrnych, 9 brązowych:
- Szymon Kropidłowski: 4 złote,
- Julia Greń: 3 złote i brązowy,
- Karol Rozgoński: złoty, 2 srebrne i brązowy,
- Kacper Rozgoński: złoty i 3 srebrne,
- Helene Breska: złoty i srebrny,
- Fryderyk Bystron: złoty i 2 srebrne,
- Natalia Gembiak: 3 srebrne i brązowy,
- Konstancja Bystron: srebrny i 2 brązowe,
- Kacper Kaszubowski: srebrny i 2 brązowe,
- Olga Guzińska: srebrny,
- Kacper Jurczak: brązowy.
Srebrny medal zdobyła sztafeta MIX na dystansie 4 x 50 BF w składzie: Konstancja Bystron, Julia Greń, Franciszek Bystron, Szymon Kropidłowski.
Brązowy medal zdobyła sztafeta kobiet na dystansie 4 x 50 SF w składzie: Helena Breska, Julia Greń, Olga Guzińska, Natalia Gembiak.
Szymon Kropidłowskizostał najlepszym zawodnikiem I Rundy KPP zdobywając 2.947 pkt.
W swoich kategoriach wiekowych najlepszymi zawodnikami zostali: Karol Rozgoński 2 miejsce, Fryderyk Bystron 3 miejsce, Julia Greń 4 miejsce.
Na sukces Klubu pracowali wszyscy zawodnicy zdobywając punkty od najmłodszych debiutantów do najstarszych doświadczonych zawodników. Trenerem zawodników jest mgr Adam Gniba.
Natomiast jeżeli chodzi o KS Aqua Sport, to klub ten reprezentowało najwięcej zawodników – 37, z czego aż 16 debiutantów z nowej grupy treningowej utworzonej od tego roku.
Medale dla KS Aqua Sport zdobyli:
- w kategorii B(16-17 lat) Daria Freda – złoto na dystansie 200SF(monopłetwa), a Klaudia Bida brąz na 400SF.
- w kategorii C(14-15 lat) Anna Szybalska – złoto na dystansie 100BF, 200SF i 400SF oraz brąz na 50BF, a Anna Tarnowska brąz na 100SF i 50AP(pod wodą w monopłetwie). Również w kategorii C srebro na 50BF wywalczył Filip Komar, a na dystansie 100BF brąz zdobyła Marcelina Bławat.
- w kategorii D(12-13 lat) Marta Ostrowska wywalczyła złoto na dystansie 100SF, srebro na 50BF i 200SF. Dominika Peek startująca w tej samej kategorii wiekowej zdobyła złoto na dystansie 50BF, srebro na 100BF, 200BF i 50SF, natomiast Nina Kucharska wywalczyła brąz na 400SF wyprzedzając koleżankę klubową Monikę Zarach(brąz).
- w kategorii E(do 11 lat) – Kaja Lellek wywalczyła złoto na 400SF i srebro na 50SF, Konstanty Tarnowski wywalczył srebro na 200BF i 400BF, a Dominik Męczykowski brąz na 400BF.
Do tego wielki sukces (2 miejsce) osiągnęła sztafeta Junior MIKST 4x50BF w składzie: Jakub Gronczewski, Konstanty Tarnowski, Marta Ostrowska i Dominika Peek, gdzie debiutował zaledwie 10-letni Jakub Gronczewski.
Podczas zawodów padły 2 nowe Rekordy Polski, które ustanowili: Julia Małachowska z Delfinka Chodzież na dystansie 50SF (monopłetwa) z wynikiem 18.05 oraz Szymon Kropidłowski z UKS Manta Kościerzyna na dystansie 50BF z wynikiem 18.40s. W kategorii wiekowej C (14-15 lat) rekord Polski na dystansie 400BF ustanowił Wiktor Smoszna z Rekina Wrocław z czasem 3:46,89.
Organizator zawodów, czyli KS Aqua Sport, bardzo dziękuje wszystkim samorządom za wsparcie okazane przy organizacji zawodów w 2022 roku (Miasto Kościerzyna, Powiat Kościerski i Gmina Kościerzyna) i cieszy się, że również w 2023 roku może liczyć na pomoc tych samorządów w organizacji najważniejszych imprez w kraju. Nieoceniona jest także pomoc sponsorów: Kruszywa Polski, Hoch i Repiński Transport.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS