Zespół Uni Opole wygrał trzeci mecz z rzędu, tym razem opolanki pokonały 3:0 Stal Mielec. Szczególnie zacięty był trzeci set, w którym o wygranej musiała decydować gra na przewagi. Po tej porażce Stal Mielec znalazła się na trzecim miejscu i wyprzedza swoje rywalki z Opola o zaledwie jeden punkt.

Obie ekipy na początku grały punkt za punkt, mecz obfitował w długie wymiany (4:4, 6:6). Po ataku ze skrzydła Hanny Łukasiewicz zespół z Mielca prowadził 10:8, grające bardzo dobrze w obronie i na siatce gospodynie doprowadziły do remisu 10:10. Przy stanie 13:11 swoje zawodniczki do siebie przywołał trener Michał Betleja. Po niej atakowała Marta Duda oraz Katarzyna Bryda, wynik wciąż był remisowy. Zespół z Podkarpacia po błędzie swoich rywalek miał dwupunktową przewagę (18:16), zarówno Stal jak i Uni nie odpuszczały. Gra falowała, mielczanki prowadziły 20:18, po czym straciły w jednym ustawieniu pięć punktów z rzędu, serią zagrywek popisała się Gabriela Makarowska, seta atakiem ze skrzydła zakończyła Kinga Stronias.

Drugi set był podobny do pierwszego, wynik oscylował wokół remisu. Podopieczne Nicoli Vettoriego postawiły szczelny blok, punktowały w bloku i dzięki temu elementowi siatkówki prowadziły 10:6. Mielczanki po reprymendzie swojego szkoleniowca wyrównały stan rywalizacji, ze skrzydła punkty zdobyła Katarzyna Bryda (11:11). Lepiej na boisku prezentowały się gospodynie, nie do zatrzymania w ataku była Oliwia Sieradzka, pojedynczymi atakami próbowała odpowiadać Kinga Hatala, nie przyniosło to spodziewanego efektu. Błąd własny zespołu z Mielca sprawił, że opolanki prowadziły 18:15. Przewaga Uni w końcówce wzrosła do czterech punktów (22:18). Drużyna z Mielca nie była w stanie doprowadzić do wyrównania i przegrała tę część meczu w stosunku 21:25.

W ostatnim akcencie tego spotkania gra ponownie falowała, raz jedna, a raz druga drużyna obejmowała prowadzenie, po czym je traciła na rzecz swoich rywalek. Gra była nierówna i szarpana, pierwszoplanową postacią w ekipie Stali była Kinga Hatala, a w drużynie Uni Oliwia Sieradzka. To właśnie po jej ataku było 8:7 dla opolanek. Wiele ożywienia w grę zespołu gości wniosła wspomniana Hatala. Jej punktowy blok dał zespołowi gości trzypunktową przewagę (14:11). Ekipa z Opola szybko doszła do głosu, atak z piłki przechodzącej Marty Ciesiulewicz sprawił, że był remis 14:14. Opolskie siatkarki poszły za ciosem, cenne punkty w ataku zdobyła Kinga Stronias i było 24:19 w końcówce. Mielczanki się nie poddawały, doprowadziły jeszcze do wyrównania, ale ostatnie słowo należało do opolskiej ekipy.

MVP: Adrianna Adamek

Uni Opole – Stal Mielec 3:0
(25:22, 25:21, 26:24)

Składy zespołów:
Uni: Orzyłowska (4), Stronias (16), Rybak (3), Ciesiulewicz (9), Makarowska (3), Sieradzka (22), Adamek (libero)
Stal: Łukasiewicz (10), Stroiwąs (4), Żabińska (8), Bryda (13), Stachowicz (1), Duda (6), Samul (libero) oraz Hatala (10), Murdza