Solna Wieliczka w trzech seta pokonała w spotkaniu wyjazdowym Olimpię Jawor i znalazła się na szóstym meczu w ligowej tabeli. Zespół beniaminka poniósł czwartą porażkę, z jednym punktem zajmuje on przedostatnie miejsce.

Przyjezdne z Wieliczki od samego początku kontrolowały boiskowe wydarzenie. Po ataku Marceliny Glinieckiej prowadziły one 6:3. Wieliczanki czytały grę swoich rywalek, punktowy blok Julii Wieczorek sprawił, że miały one czteropunktowy zapas (10:6). Sytuacja zmieniła się na korzyść gospodyń przy serii Martyny Piszcz, w bloku czujnie zagrała Wiktoria Makarewicz i dzięki tym zawodniczkom Olimpia odrobiła straty i prowadziła 14:12. Gra obu drużyn falowała, ekipa gości po ataku Weroniki Sobiczewskiej prowadziła 19:16. Mecz nie stał na wysokim poziomie, obie drużyny popełniły wiele błędów własnych. Drużyna z Małopolski, lepiej spisała się w końcówce, przy serii Julii Wieczorek prowadziła ona 24:20, Punktowy atak Weroniki Sobiczewskiej sprawił, że przyjezdne wygrały seta i prowadziły w meczu 1:0.

W drugiej partii meczu przy serii Angeliki Gajer było 5:0 i o przerwę na żądanie poprosił trener Olimpii Radosław Pokrywa. Zawodniczki z Jawora miały problemy z przyjęciem, nadziewały się na szczelny blok swoich przeciwniczek i w efekcie tego przegrywały 2:9. Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod dyktando wieliczanek, które po ataku łucji Kuriaty prowadziły 15:7. Siatkarki zespołu beniaminka pomimo ambitnej postawy nie zdołały zniwelować strat. Po asie serwisowym Agaty Mackiewicz przewaga zespołu gości zmalała do czterech punktów, prowadził on 19:15. Końcówka seta należała do zespołu gości, błąd Martyny Piszcz w polu zagrywki sprawił, że w cały meczu Solna prowadziła 2:0

Trzeci set meczu był podobny do drugiego, zespół gości poszedł za ciosem, odrzucił swoje rywalki od siatki, punktował w bloku i przy serii Łucji Kuriaty prowadził 9:4. Zawodniczki z Jawora stanęły w miejscu. Serią kolejnych trudnych zagrywek popisała się Angelika Gajer i tablica wyników wskazała prowadzenie Solnej 18:8. Gospodynie popełniły sereg błędów własnych zarówno w przyjęciu jak i ataku. Zadowolone z wysokiej przewagi siatkarki z Wieliczki straciły kilka punktów z rzędu i przy stanie 20:14 swoje zawodniczki przywołał do siebie trener Litwin.Był to dobry ruch szkoleniowca, pojedynczymi akcjami sytuację na boisku próbowała ratować Cecylia Pietruszka (16:22), ale na niewiele się to zdało. As Marceliny Glinieckiej zakończył rywalizację w tym meczu.

MVP: Angelika Gajer

Olimpia Jawor – 7R Solna Wieliczka 0:3
(21:25, 21:25, 17:25)