A A+ A++

rozwiń

Złodzieje samochodów w Polsce nadal nie dają spokoju kierowcom. Z najnowszych danych Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że w 2022 roku z powodu kradzieży zostało wyrejestrowanych 6157 aut osobowych i dostawczych o dmc do 3,5 tony. To o 13 proc. mniej niż w 2021 r. – wynika z wyliczeń analityków instytutu Samar. W zeszłym roku nastąpiły wyraźne zmiany w upodobaniach przestępców. Ale po kolei…

Przeszło 6 tys. skradzionych samochodów to ciągle dużo. Jednak ponad 11 razy mniej niż w rekordowym 1999 roku – wtedy łupem złodziei padło ponad 71,5 tys. aut. Poważny spadek nastąpił w 2005 roku – skradziono wówczas 45,3 tys. samochodów. Do plagi kradzieży katalizatorów, doszła też nowa zmora:kradzież kół. Na facebookowych grupach/platformach sąsiedzkich nastąpił wysyp zdjęć samochodów pozostawionych na cegłach.

Hyundai Tucson najczęściej kradziony w Polsce, marki japońskie, niemieckie i koreańskie

Toyota z liczbą 781 skradzionych samochodów to marka, którą złodzieje w 2022 roku wybierali najczęściej (podobnie jak w 2021 i 2020). W pierwszej dziesiątce aut “ulubionych” przez złodziej są aż trzy modele japońskiej firmy: Corolla, RAV4 i Yaris. Dwie kolejne lokaty na podium zajęły marki niemieckie marki – Audi (532 szt.) i Volkswagen (415 szt.), który z trzeciego miejsca w 2021 strącił BMW (392 szt.).


Toyota RAV4 w dziupli złodziei samochodów

/

Policja


czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułПремія Лятошинського оголосила переможця
Następny artykułSkra najsłabsza w historii PlusLigi!