A A+ A++

Czujność funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem pozwoliła ujawnić pojazd, w którym zamontowano części pochodzące z przestępstwa.

9 stycznia br. w trakcie odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski, podejrzenia funkcjonariuszy NOSG, jak się okazało słusznie, wzbudził kontrolowany pojazd dostawczy. Samochodem marki Renault Master (rok prod. 2018) o szacunkowej wartości 55 tys. zł, podróżował 29-letni obywatel Ukrainy. Wnikliwa kontrola funkcjonariuszy ujawniła w samochodzie silnik oraz skrzynię biegów, które pochodziły z innych pojazdów. Jak się okazało, auta będące „dawcami” tych podzespołów są poszukiwane jako utracone na terytorium Francji.

„Trefny składak” został zabezpieczony na służbowym parkingu, zaś kierowcę pojazdu zatrzymano. Dalsze czynności w tej sprawie będą już prowadzić funkcjonariusze KPP w Tomaszowie Lubelskim.

W minionym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG odzyskali pojazdy o łącznej wartości prawie 14 mln zł.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWojewoda chce wyjaśnień: pięciu radnych ma udowodnić, że mieszka w Przemyślu. Inaczej mogą stracić mandaty
Następny artykuł“Chcesz wielkie łapy?”. Zdradził, co warto robić