A A+ A++

Każdy uczeń w szkole podstawowej dowiaduje się, że był Mieszko I, Bolesław Chrobry, słyszał o dynastii Piastów i Jagiellonów. Kojarzy Henryka Walezego i Stefana Batorego. Ale czy na lekcjach historii dowiaduje się czegoś poza kilkoma suchymi faktami, mnóstwem dat i opisów najważniejszych osiągnięć danego władcy? Jeżeli wasze dziecko po takich lekcjach czuje niedosyt, albo wręcz przeciwnie – nie cierpi historii i przeżywa męki przed każdym sprawdzianem, koniecznie podsuńcie mu książki z serii “Horrendalna Historia Polski”.

Małgorzata Fabianowska i Małgorzata Nesteruk we wstępie do jednej ze swoich książek piszą wprost: “Historia jest strrraszna, ale jeszcze straszniejsi są ci, którzy wymyślili, że trzeba jej uczyć w szkołach w taki sam sposób, jak, dajmy na to, matematyki”. Autorki z pasją i humorem opowiadają o przeszłości nie tylko przez pryzmat dat, nazwisk i miejsc najważniejszych bitew. Pokazują, jak żyło się w dawnych czasach, czym zajmowali się zwykli ludzie, obalają mity i zasypują czytelnika ciekawostkami. Wszystko to w przejrzystej i bogato ilustrowanej przez Jędrzeja Łanieckiego formie, która pomaga zapamiętać o wiele więcej faktów niż ściana tekstu w klasycznej książce popularnonaukowej.

Wydawnictwo HarperCollins przygotowało na początek cztery książki z serii “Horrendalna Historia Polski”. Są to: “Sprytni Słowianie”, “Pokrętni Piastowie”, “Dynamiczna dynastia Jagiellonów” i “Atrakcyjni królowie elekcyjni”. Dowiemy się z nich m.in., jak się prało w leśnych pralkach? Dlaczego drapano chorych? Jak chąsili na chąsach chąsiebnicy? Jakie tortury stosowali Słowianie? Co nosiły słowiańskie elegantki? Kogo Kościuszko chciał zabić tomahawkiem? Skąd wzięło się powiedzenie od Sasa do Lasa?

Autorki swoimi książkami wprowadzają małych czytelników (sugerowany wiek od 8. roku życia) w fascynujący okres polskiej historii i zachęcają do dalszego zgłębiania wiedzy o polskich dziejach. Książki stanowią świetne uzupełnienie szkolnej nauki historii.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułSkatował przypadkową kobietę na Nowym Świecie. Grozi mu wysoki wyrok [NOWE FAKTY]
Następny artykułJuż niedługo poznamy laureatów nagrody „Człowiek w służbie powiatu”