A A+ A++

Do Forzy 125 i 350 dołącza topowe wydanie 750 będące nie tylko najmocniejszą, ale i najbardziej luksusową wersją modelu. To propozycja, która łączy sportową zwinność z komfortem i wygodą na co dzień. Choć, jak przystało na skuter, jest to maszyna zaprojektowana głównie z myślą o jeździe w mieście, powinna sprawdzić się również na dłuższej trasie.

58-konny silnik generujący 69 Nm momentu obrotowego pozwala pokonać pierwsze 50 metrów w 3,9 sekundy. Jeździec reguluje prędkość jazdy przy pomocy elektronicznej przepustnicy współpracującej z 3-stopniową kontrolą trakcji i 3 trybami jazdy do wyboru: Standard, Sport i Rain. Różnią się one nie tylko sposobem oddawania mocy, ale i czułością systemów ABS oraz HSTC oraz ustawieniami pracy dwusprzęgłowej przekładni DCT.

Standardowo skrzynia pracuje w trybie automatycznym. Istnieje jednak możliwość manualnego wyboru przełożeń przy użyciu łopatek znajdujących się po lewej stronie kierownicy.

Co ciekawe, skuter będzie oferowany także w słabszej wersji 35 kW. To ukłon w stronę klientów posiadających prawo jazdy A2. Niezależnie jednak od maksymalnej mocy, obiecywane średnie spalanie powinno oscylować w granicach 3,6 litra na 100 km. Przy 13,2-litrowym zbiorniku przekłada się to na 370 km zasięgu.

Konstrukcja Forzy została oparta na stalowej ramie o geometrii diamentu, do której przymocowano osprzęt. Przednie koło o średnicy 17 cali i tylne, 15-calowe zapewniają stabilną jazdę w każdych warunkach. Za ich zatrzymanie odpowiadają hamulce tarczowe z 4-tłoczkowymi zaciskami.

Jak przystało na skuter tej klasy, wyposażenie nie daje żadnych powodów do narzekań. Na pokładzie znajdziemy m.in. 22-litrowy schowek z ładowarką USB, głosowe sterowanie multimediami i funkcjami 5-calowego wyświetlacza, łączność Bluetooth, a także pełne oświetlenie LED, system bezkluczykowy SmartKey. Ceny Forzy 750 na razie nie są znane, ale biorąc pod uwagę pozostałą ofertę marki, można celować w okolice 50 tys. zł

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułNewag sprzedał więcej innowacyjnych pociągów. Koleje Dolnośląskie mają plan wart miliard złotych
Następny artykułZaproszenie do udziału w rajdzie rowerowym