A A+ A++

Zapadły pierwsze wyroki na uczestników zamieszek, które wybuchły w piątek w Rotterdamie. Sąd skazał na karę pięciu miesięcy więzienia 26-letnią kobietę i 29-letniego mężczyznę. – Atakowanie policji to jest bardzo poważna sprawa – przestrzegł sędzia.

Uznany za nielegalny protest przeciwników obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa przerodził się w uliczną walkę protestujących z policją. Kilka osób trafiło do szpitala, aresztowano też ponad pięćdziesięciu demonstrantów.

Sąd w Rotterdamie skazał na karę pięciu miesięcy więzienia Sharon M., mieszkankę wioski Spijkenisse w środkowej Holandii, musi ona ponadto zapłacić 1000 euro grzywny. Sharon M. udowodniono atak na policjanta, rzucała także kamieniami w policyjny radiowóz.

W planie kolejne procesy zatrzymanych podczas protestu w Rotterdamie

Natomiast mieszkającemu niedaleko Rotterdamu Terence’owi van den B. udowodniono rzucanie kostką brukową w funkcjonariuszy. – Atakowanie policji to jest bardzo poważna sprawa – ocenił sędzia, który zdecydował także, że skazani przez rok nie będą mieli wstępu do centrum Amsterdamu.

W najbliższych dniach odbędą się procesy kolejnych zatrzymanych.  Minister sprawiedliwości Ferd Grapperhaus poinformował, że po zamieszkach, które miały miejsce także w innych miastach, zatrzymano 173 osoby i zaznaczył, że aresztowań będzie więcej.


INTERIA.PL/PAP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZamieszki w Rotterdamie. Zapadł pierwsze wyroki
Następny artykułTak wygląda klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów. Lewandowski dogoniony. I to przez kogo