SANOK / PODKARPACIE. Re-Plast Unia Oświęcim wygrała w Sanoku mecz 30. kolejki Polskiej Hokej Ligi 3:1. Naszpikowana gwiazdami ekipa z Małopolski kontrolowała przebieg spotkania, w czym duża zasługa bloku defensywnego, a szczególnie będącego w znakomitej dyspozycji bramkarza Clarka Saundersa. W końcówce mieliśmy emocje za sprawą bramki Macieja Witana i kilku świetnych okazji do złapania kontaktu z przeciwnikiem. Ostatecznie trzy punkty jadą do Oświęcimia.

AKTUALIZACJA:
Mimo porażki sanoczanie mają dzisiaj powody do radości. Zwycięstwo Podhala Nowy Targ nad Zagłębiem Sosnowiec oznacza, że drużynie STSu już nic i nikt nie odbierze awansu do fazy play-off!

Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

0:1 – Ryan Glenn – Eliezer Sherbatov (28:33, 5/4),
0:2 – Peter Bezuška – Sebastian Kowalówka, Miroslav Zaťko (36:57),
0:3 – Gregor Koblar – Aleksiej Trandin,Victor Bartley (46:57),
1:3 – Maciej Witan – Konrad Filipek, Jakub Bukowski (57:31)

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Tomasz Radzik (główni) – Mateusz Kucharewicz, Dawid Pabisiak (liniowi).
Minuty karne: 10 (w tym 2 minuty kary technicznej) – 16 (w tym 2 minuty kary technicznej).
Strzały: 19-34 (7-10, 6-12, 6-12)
Widzów: mecz rozgrywany bez udziały publiczności.

STS: Spěšný – Olearczyk, Rąpała; Strzyżowski (2), Wilusz, Bielec – Florczak, Piippo; Elo (2), Viikilä, Sihvonen – Kamienieu (2), Biłas; Bukowski, Witan (2), Filipek – Łyko, Ginda, Dobosz oraz Skokan.
Trener: Marek Ziętara

Unia: Saunders (2) – Glenn (2), Luža; McKenzie, Kalan, Brulé – Bartley (6), Pretnar; Sherbatov, Da Costa (2), Oriechin – Zat’ko, Bezuška (2); Garszyn, Trandin, Koblar – M. Noworyta, P. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Przygodzki.
Trener: Kevin Constantine

* Statystyki: Hokej.net