Pierwszy kwadrans ułożył się dla jastrzębian idealnie. Już w 1. minucie przy pierwszej grze w przewadze wynik otworzył Mateusz Bryk, dobijając bombę spod niebieskiej Siarheja Bahalejszy. Szybkie otwarcie rezultatu dało zespołowi nieco psychicznego komfortu, którego na szczęście nie zdołało zepsuć późniejsze niemal minutowe podwójne osłabienie, gdy trzeba było radzić sobie bez Mateusza Bryka i Eriksa Sevcenko.

Gospodarze szybko powetowali sobie tę sytuację, kiedy w 13. minucie w bliźniaczej do bramkowej akcji po uderzeniu Białorusina z dystansu gumę dobił tym razem Egils Kalns. Trzy minuty później było już 3:0 za sprawą łotewskiego tercetu. Najpierw Eriks Sevcenko przejął źle wybity krążek, który następnie świetnie wyłożył jego bratu Artursowi Vitalijs Pavlovs.

Dzięki tak okazałemu prowadzeniu podopieczni Roberta Kalabera mogli pozwolić sobie na komfort zwolnienia tempa gry w drugiej odsłonie. Wprawdzie w jej końcówce przy karze dla Jakuba Gimińskiego „z zakrystii” pokonał Patrika Nechvatala doskonale nam znany Rusłan Baszyrow, ale na tym zakończyła się niedzielna strzelanina.

W ostatniej partii było nieco wymiany ciosów, kilku ładnych parad Nechvatala, a także akcję Dominika Pasia, który w 58. minucie mógł zakończyć zawody czwartym trafieniem, jednak jego mocny strzał obił jedynie słupek sosnowieckiej bramki.

Do końca fazy zasadniczej pozostały zespołowi JKH jeszcze dwa mecze. W piątek jastrzębianie zagrają z Comarch Cracovią, zaś dwa dni później zameldują się na Tor-Torze w Toruniu.

JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

• 1:0 Bryk (Bahalejsza, Rac) 00:59, 5/4
  • 2:0 Kalns (Paś, Bahalejsza) 12:30, 5/4
  • 3:0 A. Sevcenko (Pavlovs, E. Sevcenko) 15:07
  • 3:1 Baszyrow (Nahunko, Wasiliew) 39:00, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – E. Sevcenko, Bryk, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Bahalejsza, Kostek, Bondaruk, Rac, Paś – Górny, Horzelski, R. Nalewajka, Jarosz, Kalns – Gimiński, Kamienieu, Pelaczyk, Ł. Nalewajka, Płachetka.

źródło: jkh.pl