A A+ A++

Trzy nowe smartfony: Nokia G22, Nokia C22 i Nokia C32 są kontynuacją serii trwałych i długowiecznych produktów producenta od Nokii. Współpraca z serwisem iFixit zapewnia łatwy dostęp do przewodników, narzędzi i części umożliwiających naprawę telefonu.

HMD Global, dom telefonów Nokia, ogłasza pojawienie się trzech smartfonów: Nokia G22, Nokia C32 i Nokia C22. Każdy z nich charakteryzuje się wysoką wydajnością baterii, mogąc pracować nawet trzy dni na jednym cyklu. Dodatkowo w serii C znacznie poprawiono jakość aparatu, a Nokia G22 jest pierwszym smartfonem w portfolio firmy, którego jedną z najważniejszych cech jest możliwość łatwej naprawy bez konieczności wizyty w salonie, dzięki globalnej współpracy z iFixit.

– Ludzie cenią wysokiej jakości urządzenia, których mogą używać długo, bo są nie tylko dobrze wyposażone, ale też trwałe. Nowa Nokia G22 została stworzona do łatwej naprawy, dzięki czemu można używać jej jeszcze dłużej. Na tym nie koniec nowości. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom w aparacie Nokia C32 i zwiększonej wytrzymałości w Nokia C22, wnosimy jeszcze więcej wartości do serii C – mówi Adam Ferguson, head of product marketing w HMD Global.

Nokia G22 – pierwszy smartfon Nokia z możliwością naprawy u podstaw 

Nokia G22 to pierwszy smartfon firmy Nokia zaprojektowany z myślą o tym, by łatwo było go naprawić, dzięki czemu żywotność, tak charakterystyczna dla telefonów Nokia, została przeniesiona na wyższy poziom. 

We współpracy z iFixit, globalnym dostawcą rozwiązań, specjalizującym się w naprawach, możesz łatwo uzyskać dostęp do zestawu naprawczego i niedrogich części, aby wymienić uszkodzony wyświetlacz, wygięty port ładowania lub baterię.

Nowy smartfon z serii G jest również wyposażony w plastikową obudowę pochodzącą w 100% z recyklingu, funkcję OZO Playback – zapewniającą wzmocnione basy i bardziej wyrazisty dźwięk.

Na tym lista korzyści się nie kończy, bo Nokia Mobile zapewnia także dwuletnie aktualizacje systemu operacyjnego AndroidTM, trzyletnie comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń oraz przedłużoną trzyletnią gwarancję bez dodatkowych kosztów. 

– W miarę jak konsumenci coraz częściej domagają się trwalszych i bardziej wytrzymałych urządzeń, możliwość łatwej i przystępnej naprawy smartfonów stanie się kluczowym wyróżnikiem na rynku. Badania przeprowadzone przez CCS Insight doskonale to pokazują. Okazuje się, że około połowa użytkowników telefonów komórkowych w Europie Zachodniej twierdzi, że chciałaby mieć możliwość naprawy urządzenia za rozsądną cenę, jeśli zepsuje się ono po zakończeniu okresu gwarancji – mówi Ben Wood, główny analityk CCS Insight.

Ogłoszenie pierwszych kroków w kierunku przeniesienia produkcji do Europy

HMD Global podejmuje pierwsze kroki, by stać się pierwszym dużym globalnym dostawcą smartfonów, który przeniesie produkcję do Europy. Na starcie tej podróży firma rozwija możliwości i procesy, aby w 2023 roku przenieść produkcję urządzeń 5G Nokia do Europy. Te zmiany są kontynuacją zaangażowania HMD Global w prowadzenie bezpiecznych i przejrzystych operacji w Europie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zrobiliśmy pierwszy krok, by przenieść produkcję naszych urządzeń 5G do Europy – powiedział Jean-Francois Baril, współzałożyciel, prezes i dyrektor generalny HMD Global. – Marka Nokia ma bogatą historię na rynku europejskim, a taki ruch jak ten, tylko umocnią naszą pozycję jedynego dużego europejskiego dostawcy smartfonów. 

Ceny i dostępność w Polsce 

Nokia G22 będzie dostępna w od kwietnia. Występuje w kolorach szarym i niebieskim w wersji 4/128 GB w rekomendowanej cenie 899 zł.
Zestawy do samodzielnego montażu oraz części zamienne do telefonu Nokia G22 są dostępne w cenie od 19,95 do 54,95 euro w witrynie iFixit.com. Cena wyświetlacza to 49,95 euro (lub 54,95 z zestawem naprawczym), baterii 24,95 (29,95) i portu ładowania 19,95 (24,95).

Nokia C32 będzie dostępna od kwietnia w dwóch kolorach: różowym i czarnym, w wersji pamięci 4/64 GB. Cena: 699 zł.

Fiński koncern postanowił odświeżyć swoją identyfikację wizualną. Powód? Marka nie chce być już kojarzona z telefonami komórkowymi.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUkraiński oddział dostał rozkaz wycofania się z Bachmutu
Następny artykułRobbie Williams ogłasza nowe daty europejskiej trasy koncertowej “The XXV Tour” świętując 25-lecie solowej kariery.