A A+ A++

W dniach 5-7 kwietnia w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu low-kick. W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 278 zawodników z aż 78 klubów. Imponująco spisała się ekipa Patryka Zaborowskiego, która przywiozła na Kaszuby aż 6 krążków.

Po raz kolejny nie do pokonania okazał się Armin Wilczewski 75 kg junior który stoczył 4 walki pokazując publiczności efektowne Knockdowny po wysokich kopnięciach. Armin po raz kolejny w tym roku zostaje Mistrzem Polski a Jego „hattrick” staje się ewenementem w skali kraju.

 
 

Kolejnym bohaterem Podhala okazał się Adam Kryszewski 75 kg, senior który stoczył aż 5 walk a jego kunszt kickboxerski został doceniony w postaci walki finałowej podczas gali emitowanej w telewizji. Kryszak zawalczył wyrównaną walkę finałową z faworyzowanym zawodnikiem z Polkowic natomiast odniesione kontuzje w walkach eliminacyjnych nie pozwoliły mu w pełni zrealizować założeń taktycznych trenera Zaborowskiego i to na jego szyi zawisł srebrny medal. 

Nikola Zaborowska córka szkoleniowca Rebelii to kolejna licząca się zawodniczka Polskiego młodego pokolenia Kickboxingu. Był to jej debiut w ringu i dodać trzeba – bardzo udany debiut. Efektowne TKO w walkach eliminacyjnych z pewnością zasługiwały na walkę finałową. Konfrontacja w finale z zawodniczką z Starachowic od samego początku była wyrównana a wynik był nieprzewidywalny. W trzeciej rundzie to Niki zachowała więcej sił na finisz natomiast niejednogłośnie sędziowie orzekli zwycięstwo oponentki Zaborowskiej, różnicą jednego trafienia u jednego z sędziów.

Bardzo dużo emocji podhalańskiej publiczności dostarczyli Rafał Jaszczuk + 91 kg senior i Kamil Mateja 71 kg senior których walki oklaskiwane były przez publiczność na stojąco. Obydwoje podopieczni Patryka Zaborowskiego przywieźli do klubu brązowe krążki. Rafał i Kamil z pewnością mogli zawalczyć w finale zabrakło naprawdę niewiele. Jaszczuk Przegrywa jednym uderzeniem z reprezentantem gospodarzy natomiast Mateja w niejasnych okolicznościach po otrzymaniu wysokiego kopnięcia sędzia nie dopuścił Kamila do walki. W gronie brązowych medalistów znalazł się również Paweł Laskowski 71 kg junior.

Występ Kartuzian na podhalańskiej ziemi można uznać za historyczny z uwagi na trudność jaką jest walka w pełnokontaktowej formie walki ciągłej. Dodatkowym czynnikiem była ilość zawodników oraz potencjał formuły walki. Profesjonalna sala w której mamy zaszczyt trenować jest jednym z głównych narzędzi w ręku szkoleniowca Rebelii natomiast potencjał rodowitych Kaszubów dopełnia wachlarz czynników sukcesu.

Przegniemy podziękować Panu Burmistrzowi Kartuz oraz całej drużynie Wydziału Promocji współpracy z organizacjami pozarządowymi z Panem Dariuszem Las.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZmiana cenników telefonicznych w zakresie regulacji stawek detalicznych za połączenia telefoniczne wewnątrz UE i EOG
Następny artykułStan opieki psychiatrycznej dzieci i młodzieży zagraża ich zdrowiu. RPO pisze do Ministra Zdrowia