A A+ A++

Hesja zamówiła 27 pociągów wodorowych wraz ze stacją tankowania.

W Hesji, na dalekich przedmieściach Frankfurtu nad Menem, zaczęła się właśnie budowa wodorowej stacji. Hesja zamówiła 27 pociągów wodorowych u producenta Alstom.

Czytaj więcej w: Siemens Energy i Siemens Mobility pracują nad pociągiem wodorowym

Dostarczył on także pociągi typu „Coradia iLint” do Dolnej Saksonii. Od grudnia 2022 roku stacja tankowania wodorem ma umożliwić wjazd pociągów wodorowych na szyny w Hesji.

Czytaj więcej w: Toyota buduje wodorowy pociąg

Rhein-Main-Verkehrsverbund, jako regionalny operator kolejowy Hesji, informuje, że zamawiając taką ilość pociągów wodorowych oraz instalując konieczną do eksploatacji infrastrukturę projekt ten kosztować będzie blisko 500 milionów euro.

Czytaj więcej w: Hybrydowe pociągi dla Kolei Dolnośląskich

– Dzięki 27 pociągom wodorowym ustanowiliśmy rekord świata: nigdzie indziej nie ma tak dużej floty pociągów z ogniwem paliwowym w lokalnym transporcie pasażerskim – podkreślił prezes zarządu Rhein-Main-Verkehrsverbund Knut Ringat.

Budowa stacji tankowania pociągów wodorem na terenie mierzącego 4,6 km kwadratowych parku przemysłowego Höchst została zainicjowana 26 października. Miejsce to służy technologiom wodorowym w transporcie od lat. Już w 2006 roku postawiono tu stacje tankowania wodorem dla samochodów osobowych.

Rhein-Main-Verkehrsverbund obsługuje region o powierzchni 14 tys. km kw, zamieszkały przez 5 mln osób. W ub.r. operator przewiózł 805 mln pasażerów.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami “Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRekordowe wydatki Bidena na kampanię
Następny artykuł5 prostych technik budowania siły emocjonalnej na przetrwanie kryzysu