Alex Bowman, Kyle Larson, Chase Elliott i William Byron utworzyli czołówkę Drydene 400 na Dover International Speedway. Bowman odniósł czwarte zwycięstwo w karierze, drugie w tym sezonie. Zespół Ricka Hendricka zbliżył się na jedną wygraną do rekordzisty Cup Series, Petty Enterprises (268). Mistrz Monster Mile, Jimmie Johnson jedenaście razy triumfował na betonowym owalu w Delaware, prowadząc Chevroleta z numerem 48 – przejętym przez Bowmana.

Kyle Larson piąty raz w karierze wygrał pierwsze dwa segmenty – i piąty raz nie odniósł sukcesu na mecie. Kalifornijczyk prowadził przez 263 z 400 okrążeń. Bowman otwierał klasyfikację przez 98 kółek, Byron przez 21. Spoza Hendrick Motorsports na czele oglądano tylko Martina Truexa (16) i Denny’ego Hamlina (2).

Truex ruszający z pole position, uszkodził przód Toyoty i został zdublowany przez Bowmana na 16 okrążeń przed metą. – To oni wygrali, nie ja – powiedział Alex Bowman o swojej ekipie, dzięki której jako pierwszy wyjechał z pit lane na 304 okrążeniu. 28-latek z Arizony finiszował z przewagą dwóch sekund nad Larsonem.

Za czterema Chevroletami znalazly się Fordy Joeya Logano i Kevina Harvicka oraz Toyota Denny’ego Hamlina – nadal lidera punktacji.