Lazio spełniło plan minimum i pokonało Hellas 1-0. Rzymianie wywalczyli cenne trzy punkty tuż przed zakończeniem meczu. Jedynego gola w tym starciu zdobył Sergej Milinković-Savić.

Piłkarze Lazio pewnie punktują w ostatnich kolejkach Serie A, lecz styl gry ekipy z Rzymu nie jest najlepszy. Zasada ta potwierdziła się również w czasie dzisiejszego meczu przeciwko Hellasowi Werona.

Spotkanie długimi fragmentami nie mogło się bowiem podobać. Groźniej robiło się głównie po atakach ekipy gości. W 24. minucie Ciro Immobile wpadł w pole karne i oddał strzał, po którym piłka odbiła się od słupka.

O wiele skuteczniejszy na początku drugiej połowy okazał się być Felipe Caicedo. Atakujący “Biancocelestich” zdołał trafić do siatki, jednak wskutek interwencji VAR, jego gol nie został uznany. Piłkarz faulował wcześniej rywala.

Hellas Werona – Lazio. Znakomita końcówka ekipy z Rzymu! Znowu to zrobili

Podobnie jak w poprzedniej kolejce, tak i dziś Lazio odmieniło wynik spotkania rzutem na taśmę. W doliczonym czasie gry Stefan Radu dograł piłkę w pole karne, a Sergej Milinković-Savić głową dopełnił formalności.

Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Paweł Dawidowicz.

Pozostałe spotkania:

W innych meczach, które rozpoczęły się o tej samej porze Juventus wygrał z Genoą 3-1, a Napoli pokonało Sampdorię 2-0

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

PA

30. kolejka Włochy – Serie A
2021-04-11 15:00 | Stadion: Stadio Marc’Antonio Bentegodi | Arbiter: Daniele Chiffi