Team Sport Hejnał Kęty wygrał w Brzezince z Iskrą. W drugiej rundzie podopieczni Kamila Żmudy zagrają u siebie z Unią Oświęcim.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Przyjezdni zdobyli w niej jednego gola. Waluś przejął piłkę przed szesnastką i odegrał do Dudzica. Ten wymanewrował rywala i otworzył wynik spotkania. Ten wynik utrzymał się do 65. minuty.

Po zagraniu ręką w polu karnym jednego z zawodników Iskry skutecznie rzut karny wykonał Dudzic. Potem gospodarze otworzyli się, co wykorzystali goście. Nycz otrzymał prostopadłe podanie od Oczkowskiego, minął bramkarza i skierował piłkę do siatki.

Wynik na 0:4 podwyższył Jurczak. Otrzymał podanie po ziemi od Nycza i uderzył precyzyjnie z pierwszej pierwszej piłki. Wynik dwoma golami ustalił Ogórek. Najpierw trafił strzałem głową po wrzutce Jurczaka, a potem po wyłożeniu piłki przez Nycza skierował ją do pustej bramki.

„W pierwszej połowie mecz był wyrównany.  Nasi zawodnicy dobrze realizowali założenia taktyczne. Po stracie gola na 0:2 przeszliśmy do gry na dwóch napastników i graliśmy bardziej otwarcie. W końcówce zabrakło nam sił, co przełożyło się na wynik” – powiedział Rafał Skrzypek, trener Iskry Brzezinka.

„W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo słabo. Strzeliliśmy jednego gola i nie mieliśmy wielu sytuacji strzeleckich. Potem przeciwnik otworzył grę i opadł z sił. Wtedy poprawiliśmy styl i mieliśmy sporo szans” – powiedział Kamil Żmuda, grający trener Teamu Sportu Hejnału.

Sobota 1 sierpnia Iskra Brzezinka – Team Sport Hejnał Kęty 0:6 (0:1)
Bramki: 0:1 Dudzic,0:2 Dudzic,0:3 Nycz, 0:4 Jurczak, 0:5 Ogórek, 0:6 Ogórek

Składy:

Iskra Brzezinka: Baruś (Nowak), Wykręt, Koczur,  Wojtaszak, Płatek (Nagi),Wołek (Ciaputa), Kyrcz(Dziedzic), Samek, Krzemień, Piskozub, Sergiel(Wasilewski).

Team Sport Hejnał Kęty: Szymański, Sabuda (46. Nycz), Karpiński, Tarashuk, A. Januszyk, Jurczak, Rogala (46. Żmuda), Ogórek, Waluś (46. Flisek), Oczkowski, Dudzic (75. Nowicki). Trener: Kamil Żmuda.