W przedostatniej kolejce Ligi Centralnej Handball Stal Mielec wygrała na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec i tym samym zapewniła sobie 2.miejsce w tabeli na koniec sezonu. Ta lokata daje prawo do gry w barażach z 13.drużyną PGNiG Superligi.

Jedziemy do Wągrowca w roli faworyta, naszym celem jest zwycięstwo. Chcemy zapewnić sobie 2. miejsce w Lidze Centralnej – mówił przed tym meczem trener Rafał Gliński. Jeśli to był plan, to wszystko zostało zrealizowane w stu procentach. Handball Stal Mielec wygrała w Wągrowcu i zapewniła sobie wicemistrzostwo Ligi Centralnej.

Mielczanie swoją przewagę zaczęli udowadniać od pierwszej minuty. Dobrze o tym świadczy fakt, że w całym meczu mieliśmy tylko dwa remisy – 0:0 i 1:1. Od 4.minuty, gdy do siatki trafił ze skrzydła Paweł Napierała i Stal objęła prowadzenie, a jak się miało okazać, nie oddała go już do końca spotkania.

Znów bardzo dobra gra w obronie i skuteczne interwencje naszego bramkarza sprawiły, że otwierały się okazje do szybkich kontrataków. Te na początku meczu wykorzystywali Paweł Wilk i Paweł Napierała. W 10.minucie było już 1:5 na korzyść Stali.

W kolejnych minutach rozstrzelał się również Bartosz Smoliński, który w końcowym rozrachunku był najlepszym strzelcem mielczan w tym meczu. Do przerwy Stal prowadziła trzema golami (13:16).

Druga połowa przebiegła już kompletnie pod dyktando podopiecznych trenera Glińskiego. Z każdą kolejną minutą mozolnie powiększali swoją przewagę i pewnie zmierzali w kierunku zwycięstwa.

Gdy na kwadrans przed końcem trafił Bartosz Smoliński i było już 18:24 stało się jasne, że Stal na Podkarpacie wróci z kompletem punktów. Tym bardziej, że chwilę później kolejne bramki dorzucili Adam Babicz i Sebastian Włoskiewicz.

Ostatecznie zwycięstwo 24:31 było w pełni zasłużone. Handball Stal Mielec tym samym zapewniła sobie 2.miejsce w tabeli na koniec sezonu. Ta lokata daje prawo do gry w barażach z 13.drużyną PGNiG Superligi.

Źródło: Handball Stal Mielec

Nielba Wągrowiec – Handball Stal Mielec 24:31 (13:16)

Nielba: Gawlik, Dąbrowicz – Wachowiak, Gregor 7, Gąsiorek, Adamski, Drobik 1, Drzazgowski 1, Skrzypczak 5, Hoffmann 1, Widziński 1, Przychodzeń 1, Duszyński 2, Kelm 2, Jankowski, Świątkiewicz 3. Trenerzy Bartosz Świerad i Krzysztof Olszak.

Stal: Dekarz, Czerwiński, Wiśniewski – Wilk 5, Nowak 3, Babicz 2, Kotliński 2, Graczyk 3, Nappierała 2, Kaźmierczak 2, Smoliński 6, Włoskiewicz 5, Goliszewski 1, Osmola. Trener Rafał Gliński.