A A+ A++

Boisko w Strzeszynie przy ulicy Kaczmarskiego stało się przedmiotem kontrowersji. Mieszkańcy sąsiedztwa skarżyli się na hałas generowany na tym boisku, co doprowadziło do wniesienia sprawy do Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce. W wyniku analizy i badań akustycznych, sąd zdecydował o konieczności likwidacji boiska oraz umieszczenia informacji o zakazie gry w piłkę.

Powstanie boiska i kontrowersje

Boisko przy ulicy Kaczmarskiego zostało wybudowane w 2016 roku w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt ten cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i służył jako miejsce rekreacji i uprawiania sportu. Jednak po pewnym czasie, osoby zamieszkujące pobliskie działki zaczęły skarżyć się na hałas generowany przez odbijaną piłkę. Ich skargi doprowadziły do rozpoczęcia procesu sądowego.

Decyzja sądu

Po przeprowadzeniu badań akustycznych na boisku, sąd doszedł do wniosku, że hałas generowany przez odbijaną piłkę przekraczał normy ustalone w przepisach dotyczących hałasu. Na podstawie tych ustaleń, sąd zdecydował o konieczności likwidacji boiska. W myśl wyroku, kosze do koszykówki i bramki do piłki nożnej mają zostać zdemontowane, a przed boiskiem ma stanąć tablica informująca o zakazie gry w piłkę.

Reakcje mieszkańców

Decyzja sądu spotkała się z różnymi reakcjami ze strony mieszkańców. Osoby, które skarżyły się na hałas i domagały się likwidacji boiska, są usatysfakcjonowane wyrokiem. Jednak inni mieszkańcy Strzeszyna oraz niektórzy radni są zdecydowanie przeciwni tej decyzji. Uważają, że boisko zostało wybudowane zgodnie z prawem i służyło społeczności przez wiele lat. Argumentują, że teren, na którym znajduje się boisko, został przeznaczony na sport i rekreację, jeszcze przed zakupem działek przez przeciwników boiska.

Odwołanie od decyzji sądu

Po analizie prawnej, urząd miasta doszedł do wniosku, że decyzja sądu nie jest słuszna i zdecydował się odwołać od jego decyzji. Wysłanie pisemnego odwołania do Sądu Okręgowego w Poznaniu ma nastąpić do końca tygodnia.

Mieszkańcy Strzeszyna, którzy są przeciwni likwidacji boiska, mają nadzieję, że władze miasta odwołają się od decyzji sądu i będą bronić ich praw do korzystania z tego miejsca. Jeśli jednak odwołanie nie przyniesie rezultatu, istnieje możliwość, że boisko zostanie zlikwidowane lub zostaną podjęte inne środki zaradcze, takie jak postawienie ekranów akustycznych w celu ograniczenia hałasu.

Źródła: Radio Poznań, TenPoznan

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułРоссия атакует “Ланцетами” приоритетные цели в Украине, – британская разведка
Następny artykułCuda na Orlenie