Jak poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak policjanci już od dłuższego czasu otrzymywali informacje, że większość samochodów kradzionych na terenie Warszawy trafia w ręce 42-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego lub osób z nim współpracujących.
– W ramach prowadzonych działań skontrolowano posesje m.in. na terenie powiatów: wyszkowskiego, węgrowskiego, żyrardowskiego i garwolińskiego – powiedział dodając, że policjanci podejrzewali, że mogą tam być przechowywane kradzione części samochodowe, jak również zalegalizowane auta pochodzące z przestępstwa, których sprzedaż oferowano poprzez ogłoszenia i portale internetowe.
ZOBACZ: 242 km/h na motocyklu bez ważnych badań technicznych
Marczak wskazał, że wielkość sprawy oraz niezliczona ilość adresów sprawdzanych przez mundurowych wymagała udziału znacznej ilości zarówno policjantów, jak i biegłych oraz inspektorów ochronny środowiska.
W akcji udział wzięło ponad 200 policjantów stołecznego garnizonu, funkcjonariusze laboratoriów kryminalistycznych, 21 biegłych i specjalistów ze straży granicznej, oraz 27 inspektorów WIOŚ w Warszawie. pic.twitter.com/5hgj58aCY5
— Policja Warszawa (@Policja_KSP) August 6, 2020
Na posesji należącej do 42-latka w powiecie wołomińskim, jak i w innych lokalizacjach z nim związanych, ujawniono i zabezpieczono ponad 1100 części samochodowych w tym: skrzyń biegów i silników, z których większość posiadała usunięte lub zatarte oznaczenia identyfikacyjne. Wszystkie elementy pochodzą z samochodów produkcji japońskiej skradzionych na terenie Polski, Austrii i Niemiec. Wartość zabezpieczonych podzespołów oszacowano na ponad 3,5 miliona złotych.
ZOBACZ: CBŚP rozbiło grupę. Policjanci znaleźli 13 mln zł w gotówce
Zastosowano dozór policyjny
Rzecznik również, że podejrzany 42-latek został zatrzymany i usłyszał 36 zarzutów paserstwa części samochodowych. Wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci: policyjnego dozoru raz w tygodniu, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 50 tysięcy złotych.
Wśród zabezpieczonych 27 pojazdów znalazły się lawety, kampery, przyczepy, samochody osobowe, naczepy ciągników siodłowych oraz dwie łodzie motorowe.
Zabezpieczono m.in. dwie łodzie
Wartość skradzionych rzeczy szacuje się na około3,5 mln zł
W 13 miejscach z 70 skontrolowanych adresów, inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie stwierdzili naruszenia przepisów ochrony środowiska w zakresie nielegalnego postępowania z zebranymi lub wytworzonymi odpadami, w tym zanieczyszczenie gruntu substancjami ropopochodnymi.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS