A A+ A++

PlayStation Portal zostało niedawno złamane, przez co sprzęt mógł zyskać bardzo interesującą funkcjonalność. Hakerzy postanowili jednak poinformować producenta o problemach. Gracze są oburzeni.

Nowy sprzęt od Sony cieszy się dość sporym zainteresowaniem, jednak niektórzy gracze są zdania, że urządzenie nie jest zbyt użyteczne. W lutym, niewielka grupa inżynierów z Google zdołała zhakować PlayStation Portal. Poprzez to działanie, hakerom udało się uruchomić gry z PSP za pomocą PlayStation Portal. Co więcej, gry te działały na urządzeniu natywnie oraz w trybie offline.

Dalsza część tekstu pod wideo

Ostatnia aktualizacja wydana przez Sony miała poprawić działanie gier wyświetlanych na sprzęcie. Możecie o tym przeczytać tutaj. Jak się okazuje, aktualizacja wprowadziła także zmianę zabezpieczeń, co spowodowało, że gier z PSP nie można już uruchomić na Portalu. Andy Nguyen, mężczyzna odpowiedzialny za znalezienie luki w systemie, skontaktował się z Sony i poinformował japońską korporacją o istniejącym błędzie.

Nguyen zamieścił o tym wpis na swoim profilu X, co spotkało się z dużą krytyką ze strony graczy. Nie rozumieją, dlaczego zdecydował się on pomóc Sony, co spowodowało naprawę zabezpieczeń. 

Nie mam pojęcia, dlaczego ludzie płaczą z powodu ujawnienia problemu. Czy myślicie, gdybyśmy tego nie zgłosili to Sony po prostu zostawiłoby to bez poprawek? Zgłaszanie i niezgłaszanie to tylko kilka tygodni różnicy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułO szybkiej kolei i dialogu społecznym (Kalejdoskop wyborczy, odc. 10) [ Wybory 2024 ]
Następny artykułPod wpływem alkoholu i bez uprawnień [ Prawo i porządek ]