W pierwszym meczu półfinałowym baraży o awans do Seria A Monza na wyjeździe pokonała Brescię 1:2. 45 minut w zespole gospodarzy rozegrał Filip Jagiełło. Rewanż 22 maja.

W sezonie zasadniczym Brescia zakończyła zmagania na piątym miejscu. W ćwierćfinale baraży po emocjonującym meczu i dogrywce wyeliminowali Perugię, zwyciężając 3:2. Gole na wagę awansu do kolejnej rundy play-off padły w 107. i 118, minucie. Monza zaś była czwarta, a baraże rozpoczynała dopiero od półfinałów.

Mecz zaczął się po myśli gospodarzy. Już w siódmej minucie prowadzenie dał im gol Stefano Moreo. Na ich nieszczęście – były to miłe złego początki. Jeszcze w pierwszej części spotkania urazy wyeliminowały z dalszej części gry Huarda i Sabellego, a tuż przed przerwą, w 44. minucie do wyrównania stanu rywalizacji doprowadził Christian Gytkjaer.

Duńczyk okazał się katem Brescii i prawdziwym bohaterem Monzy. Po zmianie stron, w 56. minucie wykorzystał on rzut karny. Ustalił tym wynik spotkania i dał Biancorossim upragnione zwycięstwo, przybliżające ich do awansu.

Były napastnik Lecha Poznań i król strzelców Ekstraklasy z sezonu 19/20 nie może jednak zaliczyć tego sezonu do wybitnie udanych. Choć w sezonie zasadniczym zagrał w 32 spotkaniach ligowych, to tylko w 15 wychodził w podstawowej jedenastce. Zdobył w nich dziewięć bramek, co uczyniło go trzecim najlepszym strzelcem zespołu.

W ekipie Brescii całą drugą połowę rozegrał wypożyczony z Genoi Filip Jagiełło.

Brescia Calcio – AC Monza 1:2 (1:1) Bramki: 7’ Moreo; 44’, 56’ Gytkjaer