A A+ A++

Jedna z największych imprez lekkoatletycznych w Polsce zagości na Stadionie Śląskim po raz drugi. W ostatniej edycji wydarzenia na trybunach zasiadło 40 tys. kibiców. Wstęp na zawody będzie darmowy.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to jedna z najważniejszych imprez sportowych roku i kolejny dowód na to, że Stadion Śląski jest Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Jestem przekonany, że tysiące kibiców będą wspierać sportowców i dopingować ich w osiąganiu jak najlepszych wyników. Warto tego dnia wybrać się na Stadion Śląski z całą rodziną, wziąć udział w pikniku lekkoatletycznym i aktywnie spędzić czas” – zaprasza marszałek Jakub Chełstowski.

W dotychczasowych edycjach LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej wystartowało wielu znakomitych sportowców i w tym roku będzie podobnie. Organizatorzy zapewniają o udziale najlepszych polskich lekkoatletów oraz gwiazd światowej lekkoatletyki, wśród których znajdą się m.in. Mariya Lasitskene, Thomas Walsh, Andrius Gudzius, Robert Harting, czy Allyson Felix.

Swój udział zapowiedziały sportowe ambasadorki Województwa Śląskiego i Stadionu Śląskiego, Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda. Warto podkreślić, że w tym roku wszystkie biegi na 100 metrów podczas LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej będą w wyjątkowy sposób poświęcone setnej rocznicy wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego. 

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się w sobotę 14 września. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:00. Godzinę wcześniej na błoniach Stadionu Śląskiego wyrośnie miasteczko lekkoatletyczne, z mnóstwem atrakcji dla całych rodzin. Uczestnicy pikniku będą mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach, pod okiem doświadczonych trenerów. Kilka godzin przed głównym mityngiem płytę stadionu opanują młodzi adepci Królowej Sportu w ramach Małego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Rywalizacja jest skierowana do dzieci i młodzieży zrzeszonej w klubach lekkoatletycznych z całej Polski.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJesienny Festyn Charytatywny w Zdzieszowicach
Następny artykułZabili psa siekierą! Zbieramy dowody i ratujemy pozostałe na posesji sprawców psy…